Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Треба да се знае

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Треба да се знае Empty
ПишувањеПредмет: Треба да се знае   Треба да се знае EmptyПет Јан 21, 2011 2:27 pm

Треба да се знае


*Крадец ви приоѓа на банкомат
Ако некогаш ви се случи, крадец да ви пријде на банкомат и да ви побара пари, вие внесете го пинот наопаку, ако пинот ви е 1235, вие внесете 5321, банкоматот ќе ви го даде бараниот износ, но автоматски ќе се активира повикот за помош и ќе биде повикана полиција - за што крадецот не знае.
Овааопција постои на сите банкомати, но многу луѓене ја знаат.


*Мобилниот телефон може да биде прва помош во вонредни ситуации
Како да повикате полиција,итна помош, ... било каде во светот.
Единствениот број за вонредни ситуации е 112,на кои можете да свртите,неважно каде се наоѓате.
И да се наоѓате надвор од мобилната мрежна територија, свртете 112, а вашиот телефон ќе бара мрежа на местот каде што се наоѓате.Потоа на дисплеот на мобилниот телефон, ќе ви се појави број на итна службана подрачјето на кое се наоѓате.
+ интересна информација: бројот 112, можете да го изберете на вашата тастатура од телефонот,дури и кога е таа заклучена - обидете се и сами !


*Далечински за автомобил
Ако некогаш си го заклучите далечинскиот управувач од автомобилот во него, а другиот далечински од автомобилот (резеевниот) ви се наоѓа дома, тогаш не грижете се - има решение.Јавете се на некого од домашните, нека во едната рака го држи далечинското,а во другата мобилниот,а вие со вашиот мобилен телефон бриближете се до автомобилот 30тина cm.
Вашата далечина со другиот мобилен воопшто не е важна.


*Сокриена резервна батерија во вашиот телефон
Во моменти кога телефонот ви е неопходен а вашата батерија е пред исклучување,апак полначот не е со вас.Nokia телефоните имаат можнос за надополнување од резервната батерија. За да ја активирате, морате да отчукате * 3 3 7 0 # и вашиот телефон ќе биде надополнет со 50% батерија. Испразнетата резервна батерија, автоматски се надополнува со следното полнење на мобилниот телефон.


*Оневозможете ја работата на вашиот мобилен телефон во случај на кражба.
Првенственоморате да го познавате серискиот број на вашиот мобилен телефон, за да го дознаете, отчукајте * # 0 6 # и на дисплејот на вашиот мобилен телефон ќе ви се покаже серискиот број на вашиот мобилен телефон. Овој серискиброј зачувајте го на сигурно место, и во случај на кражба на вашиот телефон, обратете се до операторот чив корисник сте, кажете му го серискиот бројна вашиот мобилен телефон,и тие веднаш ќе го блокираат вашиот телефон, дури крадецот и да ја смени сим картичката телефонот нема да биде во употреба.
Кога сите би постапувале вака, крадците не би имале причина да ги крадат мобилните телефони.

__________________________________________________
Треба да се знае C2G9p1
Треба да се знае LТреба да се знае AТреба да се знае DТреба да се знае YТреба да се знае BlankТреба да се знае D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Треба да се знае Empty
ПишувањеПредмет: Re: Треба да се знае   Треба да се знае EmptyПет Јан 21, 2011 3:10 pm

Лејди браво, едно гооооооооооолемо срце од мене имаш за овие прнајдоци кои ни се навистина од корист, БРАВО!

__________________________________________________
Треба да се знае ZrxTm12
Треба да се знае 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Треба да се знае Empty
ПишувањеПредмет: Re: Треба да се знае   Треба да се знае EmptyПет Јан 21, 2011 3:12 pm

Јас ги знаев овие работи но дали некој од вас ги има пробано и дали функционираат навистина кај нас?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Треба да се знае Empty
ПишувањеПредмет: Re: Треба да се знае   Треба да се знае EmptyПет Јан 21, 2011 3:41 pm

да со мм се зезавме со клучот и мобилниот за отклучување на колата. се разбира дека не работи освен ако не сте во близина на прозорец, а колата е паркирана на паркинг хухуху , ама мораше да пробаме чисто љубопитство.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Треба да се знае Empty
ПишувањеПредмет: Re: Треба да се знае   Треба да се знае Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Треба да се знае
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: