Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Кога сте подготвени за брак

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кога сте подготвени за брак Empty
ПишувањеПредмет: Кога сте подготвени за брак   Кога сте подготвени за брак EmptyПет Јан 21, 2011 1:17 am

Австралиски експерти се потрудиле да направат формула со која ќе можете да пресметате кога е најдобро да застанете пред олтар и да го кажете...
...судбоносното “да“. Формулата не им помага на сите, но статистиките покажале успешност 40%. Зошто да не пробате?

Љубовта низ бројки:

1. Одберете кога најдоцна сакате да стапите во брак (пример на 39 години)

2. Потоа одберете кога најрано (пример на 20 години)

3. Одземете 2. од 1. (пример. 39-20) и резултатот помножете го со 0,368 (во примерот = 6,992)

4. На добиениот резултат додате ги годините кога најрано би стапиле во брак (во примерот 20)

5. Добивте на колку години треба да стапите во брак. Во нашиот пример - 27.
________________________________________________________________________________________________

Мојот резултата е дека на 22 години сум подготвена за брак

__________________________________________________
Кога сте подготвени за брак C2G9p1
Кога сте подготвени за брак LКога сте подготвени за брак AКога сте подготвени за брак DКога сте подготвени за брак YКога сте подготвени за брак BlankКога сте подготвени за брак D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Кога сте подготвени за брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога сте подготвени за брак   Кога сте подготвени за брак EmptyПет Јан 21, 2011 1:30 am

Мојот резултат е 25 години.

__________________________________________________
Кога сте подготвени за брак As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Кога сте подготвени за брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога сте подготвени за брак   Кога сте подготвени за брак EmptyПет Јан 21, 2011 1:47 am

И мојот е 25 години Кога сте подготвени за брак 442638 се омажив на 29 години Даа

__________________________________________________
Кога сте подготвени за брак An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кога сте подготвени за брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога сте подготвени за брак   Кога сте подготвени за брак Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога сте подготвени за брак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: