Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Автобус - логика

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Автобус - логика Empty
ПишувањеПредмет: Автобус - логика   Автобус - логика EmptyПет Јан 21, 2011 1:04 am

На неколку дечиња во градинка им бил покажан еден цртеж и им било поставено едно прашање поврзано со тој цртеж. Сите одговориле точно.....ќе одговорите ли и вие?

Во која насока се движи автобусот на долната слика?
Автобус - логика Testirajte-go-mozokot-i-logikata

Го знаете ли одговорот?

Можните одговори се „лево“ или „десно“.

Не ви текнува?
Кога оваа слика им била покажана на децата во градинка и поставено истото прашање, сите одговориле „лево“. Кога ги запрашале зошто, одговориле „Бидејќи не се гледаат вратите“. Се чувствувате глупаво сега, нели? И јас исто! :D:D

__________________________________________________
Автобус - логика C2G9p1
Автобус - логика LАвтобус - логика AАвтобус - логика DАвтобус - логика YАвтобус - логика BlankАвтобус - логика D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Автобус - логика Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автобус - логика   Автобус - логика EmptyПет Јан 21, 2011 2:03 am

Лел по некоја логика од лево на десно ,мислев дека автобусот оди на десно хухуху

__________________________________________________
Автобус - логика An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
 
Автобус - логика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: