Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

  Тест за умни глави

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

 Тест за умни глави Empty
ПишувањеПредмет: Тест за умни глави    Тест за умни глави EmptyПет Јан 21, 2011 12:45 am

Тестот е за сите умни глави, за овој тест не ви е потребно ниту хартија,ниту пенкало.Само продолжете со читањето на тестот.
Прво прашање: Учествувате во трка. Го престигнувате вториот. На кое место сте вие сега?

.....
.....
.....

Одговор: Ако одговоривте дека сте први, не сте во право. Ако го престигнете вториот и го заземете неговото место, тогаш вие сте втор! Обидете се да се покажете на второто прашање.

За да одговорите на второто прашање, немојте да размислувате толку долго како кај првото прашање.

Второ прашање: Ако го престигнете последниот, тогаш сте?

....
....
....

Одговор: Ако одговоривте дека сте претпоследни, тогаш повторно не сте во право. Како би можеле да го престигнете последниот?

Не сте баш добри во ова?

Трето прашање: Многу зезната математика. Ова мора да го направите без дигитрон и без пенкало, молив.
Земете 1000 и додајте 40. Сега додадете уште 1000. Па додајте уште 30. Додадете уште 1000. Сега додајте уште 20. А, сега додадете уште 1000. И на крај додадете уште 10. Колку е ова вкупно?

....
....
....

Дали добивте 5.000?

....
....
....

Точниот одговор е всушност 4.100. Не верувате? Проверете со дигитрон.

Ајде пробајте да одговорите точно на следното прашање.

Четврто прашање: Таткото на Марија има 5 ќерки: 1. Нана 2. Нене 3. Нини 4. Ноно. Како се вика 5-тата ќерка?

Одговор: Нуну?

Не. Нејзиното име е Марија. Прочитајте го прашањето повторно.

И уште бонус прашањето: Нем човек сака да купи четка за заби. Имитирајќи ги движењата на четкање заби, успева да му објасни на продавачот што сака да купи. Ако слеп човек сака да купи очила за сонце, како ќе го објасни ова на продавачот?

....
....
....

Одговор: Само ќе отвори уста и ќе си каже, зар не?
________________________________________________________________________________________________
Пишете ги своите одговори...

__________________________________________________
 Тест за умни глави C2G9p1
 Тест за умни глави L Тест за умни глави A Тест за умни глави D Тест за умни глави Y Тест за умни глави Blank Тест за умни глави D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

 Тест за умни глави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тест за умни глави    Тест за умни глави EmptyПет Јан 21, 2011 1:09 am

Ги погодив третото и четвртото прашање.

__________________________________________________
 Тест за умни глави As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
 
Тест за умни глави
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: