Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Откривање на личноста преку рацете

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyПет Јан 21, 2011 12:36 am

Откривање на личноста преку рацете Test-na-licnosta-racete-ve-otkrivaat-povekje
Постојат најразлични начини за откривање на карактерот.За да ја откриете својата личност, со помош на овој тест, ви се потребни вашите раце.

Во текот на тестот прикажани ви се 4 слики и опис што треба да сторите...

1. Склопете ги прстите од рацете како на сликата

Откривање на личноста преку рацете Test-na-licnosta-racete-ve-otkrivaat-1

Ако палецот од десната рака ви е над палецот од левата рака запишете Д, а ако палецот од левата рака ви е над палецот од десната рака запишете Л

2. Нанишанете кон невидлива цел со едно око затворено

Откривање на личноста преку рацете Test-na-licnosta-racete-ve-otkrivaat-2

Ако го затворивте левото око напишете Д, ако го затворивте десното око напишете Л

3. Прекрстете ги рацете на градите

Откривање на личноста преку рацете Test-na-licnosta-racete-ve-otkrivaat-3

Ако левата рака ви е над десната запишете Л, ако е обратно запишете Д

4. Плескајте со рацете

Откривање на личноста преку рацете Test-na-licnosta-racete-ve-otkrivaat-4

Ако левата рака ви е поактивна запишете Л, ако десната е поактивна запишете Д


Решение: Проверете каква личност сте според добиената комбинација од вашите одговори

ДДДД – Конзервативна личност, стереотипна, не сака расправии и додворување.
ДДДЛ – Неодлучна личност, емотивна и опседната со туѓото мислење.
ДДЛД – Комуникативна личност, одлучна, со смисла за хумор и уметност.
ДДЛЛ – Ретка комбинација. Мека личност, комуникативна, отворена.
ДЛДД – Комбинација од памет и убавина. Тешко стекнуваат навики, тешки за комуникција, толерантна и по малку ладна личност.
ДЛДЛ – Ретка комбинација. Беспомошна личност која потпаѓа под туѓо влијание.
ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.
ЛДДЛ – Мек карактер, наивна личност. Премногу искрена и отворена за комуникација.
ЛЛДД – Наклонетост и едноставност. Свртени кон себе и по малку дволични.
ЛЛДЛ – Рамнодушност, добрина, наивност ја карактеризираат оваа личност.
ЛЛЛД – Емоционалност,енергичност и решителност. Вредни и упорни личности.
ЛЛЛЛ – Антиконзервативна личност. Способност да ги согледа работите какви што се. Емотивна личност со вроден индивидуализам, егоизам, тврдоглавост.
ЛДЛД – Многу силен карактер. Невозможно е да ја промени својата точка на гледиште, енергичност, упорност во постигнување на своите цели.
ЛДЛЛ – Склони кон самоанализа. Потешкотии во создавање пријателтва. Наивни.
ДЛЛД – Способни да избегнуваат конфликти, комуникативни. Често го менуваат мислењето и хобито.
ДЛЛЛ – Независни личности кои сакаат се да направат сами. Упорни, понекогаш и тврдоглави.
_________________________________________________________________________________________________
Напишете го вашето решение...

__________________________________________________
Откривање на личноста преку рацете C2G9p1
Откривање на личноста преку рацете LОткривање на личноста преку рацете AОткривање на личноста преку рацете DОткривање на личноста преку рацете YОткривање на личноста преку рацете BlankОткривање на личноста преку рацете D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyПет Јан 21, 2011 12:38 am

ДЛЛД – Способни да избегнуваат конфликти, комуникативни. Често го менуваат мислењето и хобито.

__________________________________________________
Откривање на личноста преку рацете As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyПет Јан 21, 2011 2:16 am

ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.

Ова не сум јас незнам

__________________________________________________
Откривање на личноста преку рацете An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyПет Јан 21, 2011 11:18 am

ДДЛД – Комуникативна личност, одлучна, со смисла за хумор и уметност

јас незнам вицови да кажувам леле
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyПет Јан 21, 2011 12:59 pm

ЛДДД – Емотивност, недостиг на жилавост и упорност кога се во прашање важни работи, добро се прилагодува на туѓи влијанија.

__________________________________________________
Откривање на личноста преку рацете ZrxTm12
Откривање на личноста преку рацете 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете EmptyСаб Јан 22, 2011 2:17 am

ЛДЛД – Многу силен карактер. Невозможно е да ја промени својата точка на гледиште, енергичност, упорност во постигнување на своите цели.

__________________________________________________
Откривање на личноста преку рацете C2G9p1
Откривање на личноста преку рацете LОткривање на личноста преку рацете AОткривање на личноста преку рацете DОткривање на личноста преку рацете YОткривање на личноста преку рацете BlankОткривање на личноста преку рацете D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Откривање на личноста преку рацете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откривање на личноста преку рацете   Откривање на личноста преку рацете Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Откривање на личноста преку рацете
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: