Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Причини за развод

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Причини за развод   Причини за развод EmptyВто Јан 04, 2011 11:51 pm

Можеби има разведени и ќе сакаат да споделат со нас од кои причини се развеле.
Што поред вас би била доволна причина за развод, негледајќи на последиците.Не дека треба да се занемарат,туку конкретно причина поради која би сакале да се разведете.Тоа воопшто не е лесна одлука,иако во некои животни случувања и е неминовна.
Наведете некои причини поради кои би се развеле или сте се развеле?

__________________________________________________
Причини за развод An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Re: Причини за развод   Причини за развод EmptyНед Јан 09, 2011 4:37 pm

За мене причина за развод беше непочитување од негова страна.Па дојде и моментот кога ми дојде преку глава кога на сред бел ден во шопинг центарот ме нарече курва и ја турна количката со детето накај мене.Тоа беше капак на се.Јас си имам мое самопочитување и ако некој не ме почитува не ме заслужува.Знам дека за децата е подобро со двајца родители ама во мое сфаќање и децата ке бидат посреќни ако растат со среќно разведени родители(иако не е срекен нашиот развод ама за тоа во друга тема)отколку несреќно венчани.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Re: Причини за развод   Причини за развод EmptyНед Јан 09, 2011 4:53 pm

Би се развела од идниот сопруг доколку: веќе не го сакам, ме изневери, ме тепа, ме навредува. Се надевам дека нема да ми се случи такво нешто.

__________________________________________________
Причини за развод As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Re: Причини за развод   Причини за развод EmptyПон Јан 24, 2011 3:52 pm

Bi se razvela dokolku vidam deka poveke brakot ne funkcionira kako sto treba dokolku ima se pocesti karanici nesoglasuvanja nepocituvanje ne bi go trpela toa pred se zaradi deteto zatoa sto toa ne e dolzno da rasne vo tenzii i napnatost a i poradi sebe nema potreba da si go unistuvam zivotot za nesto sto ne funkcionira.Fala bogu sega za sega e ok se nadevam taka ke ostane
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Re: Причини за развод   Причини за развод EmptyВто Јан 25, 2011 3:49 am

bi se razvela dokolku ima maltretiranje ,ponizuvanje ,neverstvo, ne bi podnela da mi se slucuva vakvo nesto ,mozebi nekoj ke rece zalosno za decata ako gi ima vo toj brak ,a pak zalosno za decata da rastat i vo takva sredina
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Причини за развод Empty
ПишувањеПредмет: Re: Причини за развод   Причини за развод Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Причини за развод
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Развод-
Отиди до: