Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Театар репертоар

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Театар репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Театар репертоар   Театар репертоар EmptyЧет Јан 20, 2011 11:39 pm

Драмски Театар Скопје
Адреса: Шекспирова 15, 1000 Скопје
Телефони: 02/3063-453 , 02/3063-388
Работно време на каса: Понеделник - Петок: 09.00 - 20.00 часот
Сабота: 15.00 - 20.00 часот


Јануари


15 јан (20.00) Хамлет
Автор : Вилијам Шекспир
Режија : Дејан Пројковски
Улоги:Дејан Лилиќ, Бранко Ѓорчев, Катерина Коцевска, Драган Спасов, Лазе Манасковски, Игор Стојчевски, Филип Трајковиќ

18 јан (20.00) 2012 - последните Македонци
Автор :
Режија : Сашо Миленковски

21 јан (20.00) Демонот од Дебармаало
Автор : Горан Стефановски
Режија : Слободан Унковски
Улоги:Јовица Михајловски, Билјана Беличанец - Алексиќ, Дејан Лилиќ, Драган Спасов, Сашо Тасевски, Марин Бабиќ, Диме Илиев, Јелена Жугиќ,

22 јан (20.00) Хамлет
Автор : Вилијам Шекспир
Режија : Дејан Пројковски
Улоги:Дејан Лилиќ, Бранко Ѓорчев, Катерина Коцевска, Драган Спасов, Лазе Манасковски, Игор Стојчевски, Филип Трајковиќ

24 јан (20.00) Кинегонда во Карлаленд
Автор : Венко Андоновски
Режија : Сашо Миленковски
Улоги: Драган Спасов, Билјана Беличанец - Алексиќ, Бранко Ѓорчев, Јелена Жугиќ, Зоран Љутков, Роберт Вељановски, Рубенс Муратовски, Дејан Лилиќ, Сашо Тасевски,

25 јан (20.00) Умри машки
Автор : Алдо Николај
Режија : Коле Ангеловски
Улоги: Бранко Ѓорчев, Јелена Жугиќ, Драган Спасов,

26 јан (20.00) Александар
Автор : Љубиша Георгиевски
Режија : Љубиша Георгиевски
Улоги: Дејан Лилиќ, Јелена Жугиќ, Бранко Ѓорчев, Зоран Љутков,

27 јан (20.00) 2012 - последните Македонци
Автор :
Режија : Сашо Миленковски

28 јан (20.00) Како да ја убиеш сопругата и зошто
Автор : Антонио Амури
Режија :
Улоги: Катерина Коцевска, Ѓокица Лукаревски,

29 јан (20.00) Демонот од Дебармаало
Автор : Горан Стефановски
Режија : Слободан Унковски
Улоги: Јовица Михајловски, Билјана Беличанец - Алексиќ, Дејан Лилиќ, Драган Спасов, Сашо Тасевски, Марин Бабиќ, Диме Илиев, Јелена Жугиќ,

31 јан (20.00) Хамлет
Автор : Вилијам Шекспир
Режија : Дејан Пројковски
Улоги:Дејан Лилиќ, Бранко Ѓорчев, Катерина Коцевска, Драган Спасов, Лазе Манасковски, Игор Стојчевски, Филип Трајковиќ

Извор

__________________________________________________
Театар репертоар An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Театар репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театар репертоар   Театар репертоар EmptyЧет Фед 03, 2011 2:29 pm

Репертоар на Драмски Театар за февруари 2011

Дата Ден Почеток Претстава

02.02.2011 Среда 20.00ч Александар

03.02.2011 Четврток 20.00ч Норвешка денес

05.02.2011 Сабота 20.00ч Хамлет

07.02.2011 Понеделник 20.00ч Умри машки

08.02.2011 Вторник 20.00ч Демонот од Дебармаало

09.02.2011 Среда 20.00ч Ветер низ тополите

10.02.2011 Четврток 20.00ч Хамлет

12.02.2011 Сабота 20.00ч 2012 - последните Македонци

14.02.2011 Понеделник 20.00ч Како да ја убиеш сопругата и зошто

15.02.2011 Вторник 20.00ч Госпоѓица Јулија

16.02.2011 Среда 20.00ч Норвешка денес

17.02.2011 Четврток 20.00ч Демонот од Дебармаало

18.02.2011 Петок 20.00ч 2012 - последните Македонци

21.02.2011 Понеделник 20.00ч Умри машки

22.02.2011 Вторник 20.00ч Хамлет

23.02.2011 Среда 20.00ч Александар

24.02.2011 Четврток 20.00ч Демонот од Дебармаало

25.02.2011 Петок 20.00ч Госпоѓица Јулија

26.02.2011 Сабота 20.00ч 2012 - последните Македонци

28.02.2011 Понеделник 20.00ч Како да ја убиеш сопругата и зошто
Извор

__________________________________________________
Театар репертоар C2G9p1
Театар репертоар LТеатар репертоар AТеатар репертоар DТеатар репертоар YТеатар репертоар BlankТеатар репертоар D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Театар репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театар репертоар   Театар репертоар EmptyЧет Фед 03, 2011 2:42 pm

Репертоар на МНТ за февруари 2011

Дата Ден Почеток Претстава
01.02.2011 Вторник 20.00ч ГОСПОЃА МИНИСТЕРКА

02.02.2011 Среда 20.00ч СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ

03.02.2011 Четврток 20.00ч ГОСПОЃА МИНИСТЕРКА

04.02.2011 Петок 18.00ч СРЕБРЕНА СВАДБА

04.02.2011 Петок 20.00ч ВИШНОВАТА ГРАДИНА

05.02.2011 Сабота 20.00ч НЕМОЈ ТИ МЕНЕ ФАУСТ!

07.02.2011 Понеделник 20.00ч ЕВРОПА - ОХРИД

08.02.2011 Вторник 20.00ч СУД

09.02.2011 Среда 20.00ч ТЕМПИРАНА ОПЕРА

10.02.2011 Четврток 20.00ч ШЕХЕРЕЗАДА 1001 МИНУТА

11.02.2011 Петок 20.00ч ШЕХЕРЕЗАДА 1001 МИНУТА

12.02.2011 Сабота 20.00ч ГОСПОЃА МИНИСТЕРКА

14.02.2011 Понеделник 20.00ч СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ

15.02.2011 Вторник 20.00ч ТУПАНИЦА ПОЛНА ЉУБОВ

16.02.2011 Среда 20.00ч ТУПАНИЦА ПОЛНА ЉУБОВ

17.02.2011 Четврток 20.00ч НЕМОЈ ТИ МЕНЕ ФАУСТ!

18.02.2011 Петок 20.00ч ШЕХЕРЕЗАДА 1001 МИНУТА

19.02.2011 Сабота 20.00ч ТАКА БИЛО ПИШАНО

21.02.2011 Понеделник 20.00ч ТЕМПИРАНА ОПЕРА

22.02.2011 Вторник 20.00ч ГОСПОЃА МИНИСТЕРКА

23.02.2011 Среда 20.00ч ТУПАНИЦА ПОЛНА ЉУБОВ

24.02.2011 Четврток 20.00ч НЕМОЈ ТИ МЕНЕ ФАУСТ!

25.02.2011 Петок 18.00ч ЕЕГ

25.02.2011 Петок 20.00ч БУРЕ БАРУТ

26.02.2011 Сабота 20.00ч ТАКА БИЛО ПИШАНО

28.02.2011 Понеделник 20.00ч ГОСПОЃА МИНИСТЕРКА
Извор

__________________________________________________
Театар репертоар C2G9p1
Театар репертоар LТеатар репертоар AТеатар репертоар DТеатар репертоар YТеатар репертоар BlankТеатар репертоар D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Театар репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театар репертоар   Театар репертоар Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Театар репертоар
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Филм и театар-
Отиди до: