Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Апчиња за слабеење

Go down 
АвторПорака
Cucika
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 39
Female

ПишувањеПредмет: Апчиња за слабеење   Вто Јан 04, 2011 7:45 pm

Имате користено? Какви? Колку сте задоволни? Имавте ли резултати?

Јас имам користено повеќе видови Vitka, Herbafast, SlimLine, FisioDiur(сируп), и веќе ни сама не памтам што се ми е пробано :)
Дефинитивно од се што сум пробала најголем ефект имаше со SlimLine , барем кај мене си осетив разлика, задоволна сум.
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Пон Јан 10, 2011 4:52 am

Имам пробувано и јас разни таблетки за слабеење, и најголем ефект(не којзнае каков но сепак задоволителен) имав со слимлајн но морам да кажам дека мислам оти најдобро е слабеењето на природна база без пиење било какви апчиња
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Пон Јан 10, 2011 12:48 pm

апчиња немам користено, за нив имам само негативни искуства слушано, проблеми со бубрези, проблеми со желудник и ослабнување на крвна слика.и вообичаено имаат јојо ефект.ама пак ќе кажам дека тоа се искуства од колешки не мое искуство.
Вратете се на почетокот Go down
Meryl Streep
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 6

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Нед Јан 16, 2011 3:48 pm

mama Mace јас ги имам прочитано по веснициве кои содржат рубрики со совети за здравје истите работи и според нив можам да кажам (за жал) дека имаш право по ова прашање. Дури имам прочитано некаде дека оставааат многу лоши последици на црниот дроб, чија функција ја пореметуваат, која што информација, воопшто не е за занемарување. Се на се мора да се биде внимателен со овие третмани оти џабе витка става, ако треба да се упропасти некој орган од витално значење. А би сакала, да ми каже некој, ако знае се разбира : што всушност содржат тие таблетки (поготово таблетките) кои до толку ги топат несаканите масни наслаги. Која е супстанцата што е толку ефикасна и каде се наоѓа. Дали е можно по природен пат со храна да се внесува...?, или мора да биде се некако "хемиски" обработено...?
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Нед Јан 16, 2011 6:31 pm

Јас користев Слимлајн една недела, симнав 3 килограми но одма се разболев. Помсилив да не ми ослабнал организмот, јас и така имав слаб имунитет.
Се мислам за АЛЛИ, само незнам дали се ефикасни за слабеење а се медицински испитани. прашував и ми кажаа дека голем исцедок има со нив, демек маснотиите се цеделе па треба скоро секој ден да носиш улошка, не дневна влошка. Ама ако има ефект а не се штетни по здравјето би земала. Колку си бев слаба како девојче а сега ми е срам да се погледнам во огледало осомничен

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Srcuf4e
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 12
Female Возраст : 29

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Вто Јан 18, 2011 3:24 pm

Ednaska samo imam pieno apcina i moram da kazam deka nemam dobro iskustvo.
Srceto mi lupase silno, imav zapek, pa posle proliv, pa jadev mnogu, pa nejadev ic.http://www.slimline-club.com/ ovie apcina gi piev i ic ne sum zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   Саб Фед 05, 2011 3:22 am

Zenski edinstveno dobro sredstvo za slabeenje se samo herbaljf sejkovite tie se samo zdravi i gi preporacuvaat posto so niv se slabee popoleka a i se dobri za organizmot.

A za slimline apcinjata iskreno na nikogo ne bi vi gi preporacala posle se sto procitav za niv.Tie sodrzele sibutramine supstanca koja e sekade zabraneta od koja ima mnogu stetni posledici vo organizmot kako sto se tahikardija vrrtoglavici i nedaj boze moze da dovede do srcev udar.Ovie apcinja se kineski i se sekade zabraneti osven tuka kaj nas.ne bi si stetela na organizmot nikogas so vakvi preparati

Jas licno planiram da ja pocnam proteinskata dieta denovive so nea sekogas ima rezultati
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Апчиња за слабеење   

Вратете се на почетокот Go down
 
Апчиња за слабеење
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Диети-
Отиди до: