Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Месо и сувомеснати производи

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Месо и сувомеснати производи   Сре Јан 19, 2011 1:15 pm

Какво месо и какви сувомеснати производи јадете?

Јас од месо јадам само пилешки стек, а од сувомеснати производи јадам салама, чајна, свински врат и колбасички.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Чет Јан 20, 2011 12:22 am

па ајде јас еве ќе пишам за мм. тој најмногу сака лесковачка и шунка салама кога зборуваме за месо. јас месо не јадам ама кај моите дома секогаш имало чајно и печеница или свински врат. малото, 2 годинки е, се уште не пробала, не ни бара бидејќи и вака месо не сака, а тоа саламите и мирисале така барем таа вели :D. и ми одговара што не сака не се нешто со голема хранлива вредност, а имаат многу конзерванси.од месо најчесто се јаде телешко, па потоа пилешко.
Вратете се на почетокот Go down
 
Месо и сувомеснати производи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Храна-
Отиди до: