Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Првите запчиња

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Првите запчиња   Вто Јан 18, 2011 2:57 pm

Кога им никнаа првите запчиња?
Дали имаа проблеми со никнувањето?
Какви промени имате кога ви никнуваат првите запчиња?

Секогаш кај малите дечиња се јавуваат некакви проблеми со никнување на првите мелчни запчиња. Некое дете кашува температура, се лигави, го менува односот, расположението, не сака да јаде, плаче, го гризе прстот и се околу него......

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Првите запчиња   Вто Јан 18, 2011 4:04 pm

ние прилично рано почнавме со запчињата, на почеток на 4 месец имавме две единици па за една недела и другите две така да до 1 годинка ги имавме сите запчиња до четворките. сега чекаме петките да пораснат. не сме имале никакви проблеми со температура ама затоа мислам дека нервозна беше ,мнооооооооогу, се ставаше во уста и знаше кога и растеа четворките да кенка навечер. земавме ладни гризалки, ги има по три од Нук и многу ни помогнаа+понекогаш добро ќе си ги измиев рацете и ќе ги оладев прстите и така ја чешкав што видно и беше задоволство. со последната четворка имавме проблем тоест мене ме исплаши бидејќи кога проби и се расцепи и кога ја видов со крвава уста од памет ме извади. кога видов дека е од четворката само и ја исплакнав устата и се беше ок до сабајлето спиеше топ.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Првите запчиња   Вто Јан 18, 2011 4:30 pm

Uf pa neznam dali e od zabite ama mnogu e nervozen prvo ni izleze na 10 meseci dvojki gore, pa 2 edinici , pa dve edinici gore i toa se za eden mesec preku sila dva , i eve veke 4 meseci nema zapce , i vcera vidov deka dole mu izbiva mnogu mu e oteceno nepceto samo neznam dali e trojka ili cetvorka zosto samo kec ima , ke vidime kaj da e.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Првите запчиња   

Вратете се на почетокот Go down
 
Првите запчиња
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Новороденчиња до 1 година-
Отиди до: