Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прибор за јадење,за најмалите

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Прибор за јадење,за најмалите   Вто Јан 18, 2011 2:48 pm

Каков прибор за јадење користите?
Дали купувате некои интересни и шарени тањирчиња или од обични ги служите?
Дали имаат посебни лажички специјално за нивната возраст?

Додека моево беше бебче користев на Нук призводи. Од тањирче, чашка, цуцла, лажиче, вилушка ..... Бев многу задоволна! Лесно се мијат и ги преплакував со врела вода пред нивното користење........

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прибор за јадење,за најмалите   Саб Јан 22, 2011 2:06 pm

Ние си имаме негови тањирчиња лажички чашки и се во нив си јаде не се буни ако му ставам во нашите ама некако навика тие си се негови и во нив му ставам а и полесно му е да си јаде со пластичните лажички
Вратете се на почетокот Go down
 
Прибор за јадење,за најмалите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Новороденчиња до 1 година-
Отиди до: