Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Државно или приватно образование?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Државно или приватно образование?   Вто Јан 18, 2011 2:44 pm

За кое образование би се одлучиле повеќе: за државното или приватно?
Кое образование според вас има најголем просперитет?
Каде вие би успеале или вашето дете?
Која насока, смер би избрале за вас или вашето дете?


Јас додека би била моќна би ја запишала во приватно образование, не дека државното не чини, но приватното кај мене има поголеми опции за успех и напредок. И во државните училишта и факултети има добри професори. Сепак тоа е одлука на секоја индивидуа!......

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Државно или приватно образование?   Вто Јан 18, 2011 4:46 pm

значи единствена работа со која се тешам е дека моментално детето ми е мало и дека додека таа да стигне на ред за училиште ќе има подобри опции од досегашните.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Државно или приватно образование?   Чет Фед 10, 2011 4:12 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Државно или приватно образование?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Државно или приватно образование?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Тинејџери-
Отиди до: