Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Имате ли проблеми со јадењето?

Go down 
+2
Sara
BetiBup
6 posters
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyВто Јан 18, 2011 2:36 pm

Дали имате проблем со јадењето кај вашите дечиња?
Дали морате да ги залажувате за да им пикнете некој залак во устето и да ги нахраните?

Ние многу проблеми си имаме со тоа пусто јадење. Сега додека сме сами ми јаде, но кога ке има некој друг дома еллелел шанси нема да јаде, се тогаш нешто и текнува да прави, поготово и се моча се кога и да седне на маса. Се смислува за да не јаде.
Маки, уффффффф! баскет - е вака си игра со мене, како што сака!
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyПет Јан 28, 2011 4:07 pm

Исто Бети Буп, и мислам дека со мене е најлош за јадење, повеќе некој друг може да го залаже, него јас, дали се лигави така дека цел ден сум на работа па искажува револт, незнам но многу е проблематичен, вака да си грицка нешто по цел ден е ОК, ама за главно јадење е смрт, свеки вика секој ден живци искинав.
Инаку ние јадеме со гледање реклами, во ВЦ пуштаме вода миеме раце и јадеме, со мобилен телефон во раце, со чаши шишиња и што све не.
Мислам дека тоа е најпроблематичниот дел од одгледувањето на моето дете.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyПет Јан 28, 2011 4:50 pm

Верувала или не некогаш ке ја начекам да седи на нокшир мирна и пошто нема каде да бега ке ја наранам. Но јас знам нејзе мајката и е да се издува и истрча само така ке ја изгуби енергијата и ке огладне, одма после ке сака самаата да седне на маса и да јаде.
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl


Број на мислења : 111
Female

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyПет Јан 28, 2011 5:27 pm

Леле од овие проблеми со јадење не сакам ниту да пишувам повеке.Незнам што се немаме пробано ама детево мое 2 години нема ниту зеленчук ниту овошје ставено во уста во никаква форма.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyСаб Јан 29, 2011 6:01 pm

Pa vo princip nemame problem so jadenje , mada ne vikam ne ima denovi koga ne saka mnogu da kasne ali ne go forsiram zosto se nesto si mele preku celden taka da nemame mislam nekoj problem sega za sega okolu jadenje , ali i nie se lazeme ne deke ke sedne i miren ke jade,najmnogu jade na masa so nas vo skut kaj toj sto jade.
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v


Број на мислења : 148
Female Возраст : 45
Место : Skopje

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyСаб Јан 29, 2011 6:05 pm

pa nekoj poseben problem nemam e sega periodicno se slucuva da namalat so jadenje ili koga se bolni sto e normalno.inace ne mi prebiraat si jadat se edino ne sakaat banani ,a portokola ,mandarini i jabolki iskreno nekogas nemozam da gi navasam
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? EmptyНед Јан 30, 2011 3:45 am

nie nemame problemi so jadenjeto od koga pocnav so dohrana e lakom i sega si ima apetit nekogas ima nekoj kratok period koga namaluva ama vo princip si jade duri kade i da odime on prvo otvara frizider bara amam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Имате ли проблеми со јадењето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Имате ли проблеми со јадењето?   Имате ли проблеми со јадењето? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Имате ли проблеми со јадењето?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Проблем со јадењето
» Проблеми со забите
» Проблеми во однесувањњето
» Проблеми со функционирањето на форумот
» Дали имате редовен циклус?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 1-3 години-
Отиди до: