Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Детско штедење

Go down 
4 posters
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Детско штедење   Детско штедење EmptyПон Јан 17, 2011 3:26 pm

Дали на вашите мали-најмили им имате отворено детска книшка за детско штедење? Мене многу ми се свиѓа една постапка на јатрва ми, на ќеркичката и на синчето им отвори детско книшка- и на двајцата посебно. Кога малата за повојница добиваше пари,за роденден,за крштевка, по било кој повод, она веднаш и ги ставаше на книшка, истото сега го прави и за синчето.И вели дека се додека може да им ги зима парите до кај 9-10 години, можеби помалце повеќе, зависи до кога не почнат чисто да разбираат и да почнат да не ги даваат парите, решена е дотогаш да им ги собира, и на 18ти роденден да им каже дека имале книшка со пари, а до тогаш они да не знаат дека имале книшка. Мислам дека е тоа прекрасна идеа, и се надевам и сакам утре и јас истото да го направам за моите деца.
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење EmptyПон Јан 24, 2011 2:42 pm

i nie planiravme taka ama nazalost negovite paricki gi trosevme za negovite potrebi ne ni bese bas sjajna situacijata i site pari sto gi dobi se potroseni barem ne mi e krivo ne sme fgi potrosile za nasi potrebi tuku za negovi.Mnogu pati sum razmisluvavl da da mu otvorasm kniska i posto sega mu sobiram paricki vo kasa planiram da otvoram kniska i kako gi ukrupnuvam parite da mu gi stavam na kniska
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење EmptyПон Јан 24, 2011 2:51 pm

Abe se e ova ubavo ama da imas uslovi za toa da ti se tie od visok pa da mu gi cuvas na smetka zosto da ne, ama nie gi stedime vo banka i veruvam deka pametno ke gi potrosime vo sekoj slucaj vo plan ni e kola da zememe mislam deka toa ne e loso so ogled deka se pametno potroseni , ke se vozime so patite na Martin.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење EmptyПон Јан 24, 2011 3:26 pm

Pa i martin ke se vozi vo kolata taka da ke bidat pametno potroseni pari
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце


Број на мислења : 415
Female Возраст : 43
Место : Скопје

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење EmptyПон Јан 24, 2011 6:41 pm

Знаете ли некој понуда од банките,или од ваши познати што имаат искуство со детско штедење на книшка?
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење EmptyСре Јан 26, 2011 7:12 pm

Што точно те интересира, можам да ја прашам јатрва ми, она има и детски книшки за дечињата и работи во банка.
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content





Детско штедење Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детско штедење   Детско штедење Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Детско штедење
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Штедење

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Работа и кариера :: Економија и финансии-
Отиди до: