Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Kрема за лице

Go down 
АвторПорака
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985

Број на мислења : 30
Female

Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Kрема за лице   Kрема за лице EmptyВто Јан 04, 2011 7:22 pm

Каква крема за лице користите? Колку внимане обрнувате на тоа што ставате на лицето?
Јас лично многу внимавам и не сакам комплицирани хемии да ставам. Користам наједноставни креми, поради тоа што сметам дека таквите најблагопријатно и делуваат на кожата. Веќе подолг период како ја користам Нивеа плавата (класичната, во лимена кутија), која е одлична крема особено за во зима. Добра е и бекутанот а и нивеа софт.
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kрема за лице   Kрема за лице EmptyСре Јан 05, 2011 6:41 pm

Имам доста сува кожа и со ниаква крема не успев да ја вратам влажноста на кожата. Единствено што сега ставам и од што сум најзадоволна е детската витаминска маст од Галафарм. Имам пробано и од другите како од Галениус и други, но не се исти. Оваа е најубава и го смирува црвенилото на лицето.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kрема за лице   Kрема за лице EmptyСаб Јан 08, 2011 11:52 pm

Имам комбинирана кожа,во последно време малку и проблематична.Го користев Нивеа Q10 дневна и ноќна крема и стварно бев презадоволна посебно во лето,затоа што е со фактор 15 и воопшто не изгорев на носето срамежливко ,како што знам секоја година.Сега ми заврши и земав од на ќерка ми Мустела стелатопија и искрено сум најзадоволна,и незнам дали би го менувала,зошто ептен ми го исчисти лицето и прекрасно ми одговара на кожата.
Вратете се на почетокот Go down
Nina
Нов член
Нов член
Nina

Број на мислења : 23

Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kрема за лице   Kрема за лице EmptyПон Јан 10, 2011 1:20 pm

со години користев vichy normaderm или eucerin dermopurifyer и екстра сум задоволна, моментално користам eucerin ph 5 чисто за да ја пробам и да сменам, ама ќе си се вратам на старите бидејќи за мене е премногу масна
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kрема за лице   Kрема за лице EmptyПон Јан 10, 2011 2:17 pm

имам користено повеќе креми според потребата. најдобрата која ја препорачувам на сите е од bioterm aqua source, која навистина нема мани. и да не ви одговара фирмата ги враќа парите, а вие ним кремата. сега користам на еуцерин и од нејзе сум исто задоволна таа што е комбинација вода, масло, вода.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Kрема за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kрема за лице   Kрема за лице Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kрема за лице
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: