Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Теорија на Чарлс Дарвин !

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Теорија на Чарлс Дарвин ! Empty
ПишувањеПредмет: Теорија на Чарлс Дарвин !   Теорија на Чарлс Дарвин ! EmptyПет Јан 14, 2011 12:11 pm

Што мислите за теоријата на Чарлс Дарвин: Човекот е разумно суштество!
Ајде малку поопширно пишувајте.

____________________________
Од моја гледна точка јас се согласувам со теоријата на Дарвин, но од друга страна не. Човекот гради за себе и другите во животот, но и гради зад грб на сите! Доколку луѓето би биле разумни не би имало непријателства, љубомори, страдања и немири. Не би имало војни во кои се убиваат невини животи, не би имало убиства во кои страдаат и најмалите и најневините..................

__________________________________________________
Теорија на Чарлс Дарвин ! ZrxTm12
Теорија на Чарлс Дарвин ! 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
 
Теорија на Чарлс Дарвин !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Други науки-
Отиди до: