Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Најтешкото прашање во животот

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Најтешкото прашање во животот   Пет Јан 14, 2011 12:02 pm

Кое ви било најтешкото прашање во животот досега?
Зошто имаме душа и совест?
Што сум јас?
Зошто баш јас?
Едноставно ЗОШТО?
___________________________________________________________
Во темата мошете да си ги кажете своите мислења за прашањата кои животот ви ги поставил, за кои имате и немате одговори.
- Јас би рекла ПОСТОЈАМ за да го одржам животот и да ја допрам смртта.Се раѓаш, раснеш, ги трошиш сите ресурси во животот, создаваш за некој друг.Со соочуваш со најголемите скалила во животот и повторно умираш за да некој друг се роди!
Најчесто прашање ми е ЗОШТО ЈАС? Зошто пак некои работи и случувања токму мене ми се случуваат? Неможам одговор да си дадам на ова прашање.

Ајде одговарајте и вие?!:.........

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
 
Најтешкото прашање во животот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Психологија-
Отиди до: