Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Убави и лоши моменти

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Убави и лоши моменти   Пет Јан 14, 2011 11:47 am

Секој човек во животот се соочува со убави и лоши моменти.За среќа или несреќа уживањето мислиме дека секогаш кратко трае но лошото долго и никако да го избркаме од нас!
Во што уживате најмногу во животот?
Кои биле вашите лоши и убави моменти кои ви се случиле?
Дали после дождот изгрева сонцето?
Дали постојано сте во мрак заради лошите моменти?
Дали постои некоја ствар на која постојано мислите и неможете мислите да ви се одтргнат?
Дали добрите нешта често ви се случуваат?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Убави и лоши моменти   Пет Јан 21, 2011 12:14 am

Најмногу уживам кога сум со дечко ми. Тогаш сум најсреќна. Имав повеќе лоши моменти, отколку добри. Едни од најубавите моменти кои ми се случиле се запознавањето со дечко и започнувањето на нашата врска. Едни од лошите моменти се смртта на мојата мајка и на мојата баба (мајка на татко ми). Иако долго време не се меѓу живите, се уште ми недостигаат.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Убави и лоши моменти   Пет Јан 21, 2011 1:34 am

Chocolate секогаш ке ни недостасуваат тие кои ни биле драги и сакани. Мене искрено многу ми недостасуваат баба ми и дедо ми на татко ми родителите, кога бев мала а дојдеше летен распуст одма одев кај нив и цело лето бев со нив. Од што понекогаш сакам да ги видам дури и ги сонувам, разговарам со нив во сонот, им раскажувам како сме сите. Затоа велам дека секогаш ке ни недостасуваат, а за родител најмногу боли. Тоа недај боже никој да го осети додека е млад. Некој се раѓа другите умираат, така продолжува синџирот на животот.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Убави и лоши моменти   

Вратете се на почетокот Go down
 
Убави и лоши моменти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Филозофија-
Отиди до: