Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Време е за ручек

Go down 
5 posters
АвторПорака
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПет Јан 14, 2011 11:41 am

Што обично им приготвувате на вашите дечиња за ручек?
Дали сеуште посебно готвите за нив или јадат она што вообичаено вие јадете за ручек?

Јас сеуште му готвам посебно на моето дете, многу работи немаме пробано а со алергииве па и ми е страв и да експериментирам, дури ручекот уште и му го блендирам, каков е инаетџија за јадење, така ми е најлесно да ја изеде доволната количина на јадење.

Вчера јадеше спанаќ со ориз, едно од неговите омилени јадења, исто како и на мама Време е за ручек 442638
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПет Јан 14, 2011 11:47 am

Pa jas veke od pred nekoj mesec ne mu gotvam posebno si jade od nasiot rucek , osven ako ima meso toa mu go blendiram se ostanato gmecam so viluska , e sega ima razlika ako prethodno koga jadese blendirano ke isrkase kasata za 10 minuti , sega jadenjeto ni traa nekogas i do 1 saat. najmnogu obozava tursija i kiseli krastavicki, piperki so ocetce i lukce , ovie dodatoci ni se propratni vo rucekot. Sara jas mislam deka treba da probas da ne mu blendiras tuku da mu izgmecis , matej ima dosta zapcinja i na pocetokot ke go mrzi da zvaka ama probajte , nie so 6 zapcinja sme pa zvaka neznam ni jas kako.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПет Јан 14, 2011 11:53 am

[quote="Mirjana"]Pa jas veke od pred nekoj mesec ne mu gotvam posebno si jade od nasiot rucek , osven ako ima meso toa mu go blendiram se ostanato gmecam so viluska , e sega ima razlika ako prethodno koga jadese blendirano ke isrkase kasata za 10 minuti , sega jadenjeto ni traa nekogas i do 1 saat. najmnogu obozava tursija i kiseli krastavicki, piperki so ocetce i lukce , ovie dodatoci ni se propratni vo rucekot. Sara jas mislam deka treba da probas da ne mu blendiras tuku da mu izgmecis , matej ima dosta zapcinja i na pocetokot ke go mrzi da zvaka ama probajte , nie so 6 zapcinja sme pa zvaka neznam ni jas kako.
Deneska na meni imame posno gravce so krastavicka i lebce.
Vcera imase kompir salata so kromid, piperki crveni so lukce i ocetce i pindzur so kompir i piper.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Јан 18, 2011 2:07 pm

Јас веќе од година штом направи мојата веќе посебно не и готвам, ретко во случај ние да јадеме со мм нешто таа не јаде, но тоа е реткост. Мада сега сама си бира што сака да јаде и пребира, мене коса ми се крева но за се ние сме си криви! Јас и давам се да јаде.
Најмногу што сака се тестенини, епа неможе секој ден тестенини да јааде, нели?
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Јан 18, 2011 2:24 pm

Вчера јадел манџичка со компир морков пашканат брокула, од се по нешто Време е за ручек 442638
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПон Јан 31, 2011 1:48 am

Денеска за ручек јадеше гравче чорбесто, имаше и пржени компирчиња, печено телешко месо, краставица за салата.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПон Јан 31, 2011 3:03 am

Do pred 1 mesec mu gotvev se posebno sega poleka pocnuvam da mu davam od nasiot rucek ama ne se uste posebno mu varam ili vo nasiot rucek ako se od toa sto pravam jade ne stavam nesto mnogu zacini
denes jadese palenta so meleno telesko meso morkov i pavlaka
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПон Јан 31, 2011 11:33 am

Вчера ручавме компир морков тиквичка брокула и сос од патлиџан.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПон Јан 31, 2011 12:59 pm

Денес и спремам супа од брокула- во неа ставам компир, морков,кромид,маслиновзејтин,китка брокула.Се се вари и после пасирам.Плескавици домашно подготвени од телешко месо мешано со соја зрнца.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 2:02 am

denes rucase zelka so morkov tikvica mevce telesko i lepce
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 1:45 pm

Боранија чорбичка, значи во неа ставам малку кромид, морковче магдонос.Денес посебно само за неа направив јадење.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 2:35 pm

Бети Буп која боранија ја користиш?
Јас купив замрзната боранија - прв пат купувам замрзната, зелената на Фриком и целата беше со конци, ни ја не би ја јадела, а камоли на детево да му ја дадам.
Инаку вчера ручавме компир морков тиквичка телешко мевце и сос од патлиџан.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 3:52 pm

Grasok so telesko mevce
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 8:11 pm

Сара, јас ја користам Боранијата на Cermat, нема конци ни жили супер е, ја купувам во Супер Тинекс, зимам и од истиот грашок.Боранијата е вкусна иако е зелена.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 01, 2011 11:44 pm

Ок ќе пробам затоа што ми рекоа дека жолтата боранија немала конци, а грашокот како го давате цел, или изгмечен низ цедалка, ми е страв се засркнува со тоа лушпите кога ќе го изблендирам.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyСре Фед 02, 2011 6:11 pm

Jas grasokot uste go blendiram zosto toa luspite nemoze da gi izdzvaka
Denes rucase leka
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyСре Фед 02, 2011 8:07 pm

Пире и печено месо, краставици кисели и кришка леб.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyСаб Фед 05, 2011 2:26 am

supa so zelencuk malku lepce i pavlaka
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyНед Фед 06, 2011 1:56 pm

Вчера ручавме ориз блитва морков и пашканат.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyНед Фед 06, 2011 3:45 pm

Јас за денеска спремам пилешка супа со тава ориз и пилешко месо, краставички кисели, лебче, и за крај сокче.
Сега пред да ја легнам и даов пуканки - уживаше.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyНед Фед 06, 2011 6:27 pm

Компир манџа ама без месо хухуху
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyПон Фед 07, 2011 2:12 pm

meleno telesko so brokula,paskanat,morkov i salca
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyВто Фед 08, 2011 3:37 am

jadel palenta so mevce i zelencuk
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек EmptyЧет Фед 10, 2011 2:46 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content





Време е за ручек Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време е за ручек   Време е за ручек Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Време е за ручек
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Вашиот денешен ручек
» Што правите во слободното време?
» Колку време сте во брак?
» Анализа за време на бременоста
» Исхрана за време на бременост

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 1-3 години-
Отиди до: