Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тапетите повторно во мода

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Тапетите повторно во мода   Чет Јан 13, 2011 10:42 pm

Тапетите се моментално најатрактивен и најмодерен детал при уредувањето на домот. Тапетите се употребувале во 80-те години, и од тогаш повторно денес се во мода. На пазарот можеме да ги најдеме во разни бои, големини и текстури. Порано се лепеле сите sидови, но сега само дел од sидот, некој крупен мотив. За разлика од порано, сега тапетите се со поквалитетни бои,подолготрајни, со разни мотиви и текстури.

Дали вие во вашиот дом имате ставено некои тапети?
Какви мотиви најчесто имате во домот?
Кои бои според просторот ги користите?
____________________________________________
Моите sидови во домот ми се боени со зелени тонови, немам во дневната тапети, но наскоро планирам некој детаљ да ставам, некоја шара во посветла боја.
Детската соба ми е со цветни мотиви, цвеќиња и пеперутки.

_____________________________________________

Еве неколку примери на тапети:

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Чет Јан 13, 2011 10:51 pm

Една пријателка на ФБ ми има покажано готови тапети од штип ги нарачуваат по боја и големина што ви одговара,имате таму и контакт телефон и е-маил адреса. Пишете на ФБ со кирилични букви АПЛИКАЦИИ ЗА ЅИД и ќе видите колку разновидни работи и шари има. Ќе оставев линк, ама не користам ФБ така да одете на пребарување ќе ви ги покаже.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Чет Јан 13, 2011 11:20 pm


__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Пет Јан 14, 2011 10:54 am

Знам Lady D за типот што ги изработува од Штип, но еве мојата колешка од Штип сепак си зема тапет од H&S, продавницата што се наоѓа во Рамстор.
Здравје боже и јас планирам да ставам на некој дел од зидот во новата куќа, само може ќе им помине модата до тогаш LOL
Инаку мене ми се допаѓаат оние за во детските соби, таму обавезно ќе ставам најшарено што може, а за во дневна или спална може некој цветен мотив, во моментов ми е хит лилаковата боја, така и ни е дневната моментално со лилакова и жолта боја.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Пон Јан 17, 2011 1:59 pm

Еве го sидот малата во соба:

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Пон Јан 17, 2011 4:14 pm

Е стварно се преубави апликациите, многу весело делуваат буб
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Вто Јан 18, 2011 11:54 am

БетиБуп а од каде ги најде?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Вто Јан 18, 2011 12:24 pm

Од новото Веро во Џамбо ги има, има разни апликации за зид.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Lile
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Сре Мар 23, 2011 10:26 pm

Moze li da mi dadete predlog za ureduvanje so tapeti..ili nekakvi crtezi na dnevna i spalna soba?
i nekoj link kade mozam da najdam sliki za idea..:D
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Пет Мар 25, 2011 3:44 pm

Lile повели линк, бидејќи сме префрлени на новиот форум, овдека никој веќе не посетува, така да придружини се на новиот форум, за се што ти треба пиши,се надевам дека ќе го најдеш оноа што ти е потребно,таму има доста девојки кои би можеле да ти дадат совети и идеи.
http://www.zenskitajni.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=141&sid=8490302c5c35e07e635a1ca6fd887d68

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тапетите повторно во мода
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Мојот Дом-
Отиди до: