Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прекари

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Прекари   Чет Јан 13, 2011 10:22 pm


Кои биле вашите прекари од детството, како ве викале?

мојот прекар што ме викаат и не е нешто посебно диди,дики, а и ден денес има луѓе што така ме викаат

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Чет Јан 13, 2011 11:04 pm

Ееееее има и кои те викаат Дијанче! Нели?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Meryl Streep
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 6

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Саб Јан 15, 2011 4:19 pm

Ме насмеа уште самиот наслов на темава, да бидам искрена заради тоа што ме потсети на сопствениот прекар :DD
Ме викаа Спиди Гонзалес
Не дека бргу бегав хахаах... бега , туку затоа што додека ме видат другарите од друштво на една страна од улица, јас веќе сум била на другата, или дека брзо реагирав на се, скокав наеднаш за што побрзо да завршам некоја работа,... се на се : јас и денес сум си таква, иако моето детсво е многу одамна поминат период. па сега се прашувам дали е во прашање карактер, или темперамент на човек, кога некои работи не може да ги промени, па колку и да му се годините, условите на живот, и.т.н. променети ???
Си размислувам сега дали би можела да успорам некои свои реакции, но веднаш имам и одговор на сопственото прашање :
- Не оди, затоа што и онака се уште најголема нервоза ми предизвикува нечија спорост, која многу пати од пристојност не смеам да ја посочам.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Саб Јан 15, 2011 6:59 pm

Последнава реченица на Meryl Streep е како да е моја.
Ми пречи успореност.
Јас сум си брза,се правам паралелно,неможам едно по едно.Пример кога готвам две работи правам одеднаш.
Да се вратам на темата.Никакви посебни прекари.Ели,Еце,Ецка,Еленче...значи се варијанти од името

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Сре Јан 26, 2011 4:20 pm

mene mimi taka me vikaat site
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Сре Јан 26, 2011 4:29 pm

Мене од маало ме викаа Селен Дион,имавме тогаш иста фризура ахаххахаа
моите ме викаа : Мало или некогаш по име скратено.
Баба ми и дедо ми ме викаа Катуле или Катиле, голем инат беви катил за некои работи како мала ахххаха. Кога ке сум одлучила нешто да направам поминував преку се и тоа го правев, но тоа е тоа, секој има нешто од детството.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Чет Јан 27, 2011 7:45 am

и јас немам некој посебен прекар, само кратетенки од името. Во средно ме викаа и министерке...појма немам зошто ама ионака веќе никој не ме вика така
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Чет Фед 10, 2011 4:42 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прекари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Кога бев мала-
Отиди до: