Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Моја градина

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Моја градина   Чет Јан 13, 2011 2:00 pm

За вас кои живеете во куќа, дали имате градина, и колку внимание посветувате на неа.Јас за жал живеам во стан и немам градина, во која ќе уживам.Но имам среќа пак кога одам кај роднините во Србија, кога престојувам налето во куќата на баба ми и дедо ми, мислам дека цел ден го поминувам во двор,средувајќи,полевање,чистење...Они имаат огромен двор,со тревник,со многу дрва,цвеќиња,просто да ти е мерак да работиш.Се надевам дека понатаму во животот ќе имам куќа и двор па ќе можам да уживам средувајќи.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Чет Јан 13, 2011 3:40 pm

imame drvo ne mnogu golem ama ima dovolno mesto za sadenje cvekinja ,ova leto ne mi bese nesto poseben bidejki renoviravme ama zatoa edvaj cekaj da se stopli za da mozam da si go sredam kako sto sakam
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Чет Јан 13, 2011 4:25 pm

Една од најголемите причини зошто сакам да живеам во куќа е токму ова-двор.
Да си имам убав тревник,цвеќиња,ладовина,дрвени клупи,детско катче...нема ништо поубаво од тоа.Ние што сме растени во стан сме играле пред зграда па улица,школски двор,а во куќа децата можат и да се изнатрчаат безбедно играад....едноставно да уживаат во природата.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Чет Фед 10, 2011 2:36 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   

Вратете се на почетокот Go down
 
Моја градина
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Растенија и животни :: Растителен свет-
Отиди до: