Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Интелигенција

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Интелигенција Empty
ПишувањеПредмет: Интелигенција   Интелигенција EmptyЧет Јан 13, 2011 12:06 pm


Најпрвин земете лист и пенкало и одговарајте на прашањата, без да ги погледнете подолу одговорите.Откако ќе ги одговорите сите прашања, проверете колку грешни имате и најдете го своето решени.И на крај пишете кое ви е решението Среќно детелина


Прашања:
1. Ако легнеш у 8 саат и го навиеш алармот во 9, колку ќе спиеш?
2. Дали во SAD постои 25 декември?
3. Ако во ќибритот имаш само едно шкорче и влегуваш во темна соба каде што се наоѓаат: фенер на свеќа, плинска ламба и печка на дрва, што прво ќе запалиш?
4.Неко месеци имаат 30 дена,некои 31 ден, а колку месеци во годината имаат 28 дена?
5. Што пишува на паричката од три денари?
6. Докторот ти дал три таблети да пиеш една на секои поласаат. Колку долго ќе ги пиеш таблетите?
7. Сонуваш дека си во темен тунел, од една страна ти доаѓа воз, а од другата змеј. Што ќе сториш?
8. Што било пред 1945г.?
9. Дали е можно човек кој живеел северно од New York да се закопа (погреб) западно од Misisipi?
10. Дали во SAD е можно да се венчаш со сестрата на својата вдовица?
11. Ако фрлиш црвен камен, во Црно море, што ќе се случи?
12. Ти си ми син, а ја не сум ти мајка, што сум ти јас?
13. Ако на човекот му отсечеш десна рака, колку прсти ќе му останат?
14. Авион се срушил на канадско-американската граница.Каде ќе ги закопаат преживеаните?
15. Колку родендени има мајка на три деца?
16. Јаболкотот има три гранки, секоја гранка има три гранчиња, секоја гранче има три плода, Секој плод има три коски. Колку круши има на стеблото?
17. Колку пати во текот на 24h (еден ден) минутната стрелка,преминува преку саатната стрелка?
18. Ако денес на пладне врне дожд, може ли за 36 саати да се очекува сонце?
19. Петелот снел јајце на словенечко-хрватска граница.Чие е јајцето?
20. Колку е 10 и 30?

Без ѕиркање ! Можеш да продолжиш надолу само ако си ги одговорил прашањата


Одговори :
1. 1 саат
2. Да
3. Ќибрит
4. Сите
5. Не постои монета од 3 денари
6. Саат време
7. Ќе се разбудиш
8. 1944 година
9. Не
10. Не бидејќи веќе си мртов, со оглед на тоа дека жена ти е вдовица
11. Ќе потоне
12. Тато
13. 15 прсти
14. Никаде, бидејќи преживеаните не се мртви
15. 1 роденден - својот
16. Ни една, бидејќи на јаболко не растат круши
17. 22 пати
18. Не бидејќи ќе биде ноќ
19. Petao ne nosi jaja.
20. Десет и пол
Сега погледнете ги резултатите, и ако сте имале волку грешки,тогаш сте: свирка
0 = супер интелигентен пехар
1 - 2 = интелигентен 2
3 - 4 = прилично интелигенте 3
5 - 7 = нормален тоо
8 - 10 = глуп ххххх
11 - 14 = умно заболе lol
15 - 17 = 100% идиот хихи
18 - 20 = опасен за околината страв

__________________________________________________
Интелигенција C2G9p1
Интелигенција LИнтелигенција AИнтелигенција DИнтелигенција YИнтелигенција BlankИнтелигенција D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Интелигенција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интелигенција   Интелигенција EmptyПет Јан 14, 2011 1:22 pm

Имав 7 грешки - нормален, па добро така и си мислев Интелигенција 442638
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Интелигенција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интелигенција   Интелигенција EmptyПет Јан 14, 2011 6:23 pm

Бидејќи јас го знам тестов ми испадна супер интелигентен со 0 грешни одговори Интелигенција 879981

__________________________________________________
Интелигенција ZrxTm12
Интелигенција 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Интелигенција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интелигенција   Интелигенција Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Интелигенција
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: