Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Идеи за подароци и изненадувања

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyЧет Јан 13, 2011 11:26 am

Отсега доколку на некого му треба идеа за подарок и изненадување, можеме да пишуваме овдека.Без разлика по кој повод е.

__________________________________________________
Идеи за подароци и изненадувања C2G9p1
Идеи за подароци и изненадувања LИдеи за подароци и изненадувања AИдеи за подароци и изненадувања DИдеи за подароци и изненадувања YИдеи за подароци и изненадувања BlankИдеи за подароци и изненадувања D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 10:51 am

На внука ми е сега за неколку дена роденден, незнам што да и купиме. Секоја година сенешто добива, а за оваа година ништо не ми доаѓа на ум. Има гардероба, играчки....еден куп. Сега ќе полни 6 години, за тргнување на училиште и имав купено комплет од тетратки, моливи и друг прибор со многу убав ранец со принцези. Сега па ништо не ми доаѓа на ум?

__________________________________________________
Идеи за подароци и изненадувања ZrxTm12
Идеи за подароци и изненадувања 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 10:57 am

Бети Буп а да проверите во книжарите на Топер, Младинска книга или слично, што ќе ти препорачаат за таа возраст?
Јас знам дека мајка ми кога бев мала ми имаше купено комплет Енциклопедии и мнооооогу ми беа интересни и ги читав, онака беа во стилот на прашање и одговор со слики, нешто во стилот како 1000 зошто 1000 затоа, но многу поинтересно.
Мене искрено многу ми се допаѓаат такви едукативни играчки, цд-иња, книги и слично, норално адаптирани на возраста.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 11:09 am

Сара се е тоа во ред душо, фала ти за советот. Неможам сега такво нешто да и купувам кога доаѓа на две недели и седи само 2 дена. Нема никаква корисит од тоа само за 2 дена што ке разгледа тоа дете?
Имам оставено неколку такви книги - енциклопедии си ги разгледува, но и за тие нема време многу. Едвај чека да се видат со ќерка ми и да си играат по цел ден!
Затоа незнам за што да се одлучам,ајде помагајте со друг совет?

__________________________________________________
Идеи за подароци и изненадувања ZrxTm12
Идеи за подароци и изненадувања 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 11:38 am

Ах па незнаев дека таква ви е работата, тоа е траен подарок,а зошто викаш доаѓа на 2 недели, доаѓа од странство??? Неможе со себе да ги понесе па да си ги разгледа на раат дома?
Инаку има убави играчки на теа колорс кои се баш за друштвени игри, незнам дали го имаш разгледано нивниот сајт, мислам дека можеш и по интернет да порачаш.
Јас сега последно што купив на едно девојче,ама ова имаше 4 годинки, комплет за боење, каде имаше и фломастери, и мрсни боички и дрвени боички, и водени бои....или сложувалка, зависи од интересот на детето, сигурно до сега има покажано некој интерес или талент за нешто?!
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 6:41 pm

имаш многу имтересни работи од Хелоу Кити, од ташни па се до молови гумички па може и некоја ташничка не мислам на ранец. девојчињава ги сакаат. можеш интерсни шноли, кики венчиња и се од делот за коса, па дури и џиџи миџи како ланче и нараквица.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 8:09 pm

Фала ви мамички, ке се одлучам за нешто и ке ви пишам, Поздрав

__________________________________________________
Идеи за подароци и изненадувања ZrxTm12
Идеи за подароци и изненадувања 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања EmptyПет Јан 14, 2011 10:53 pm

mozes i nesto zlatno da i zemes na pr nekoj ubavi obetki
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Идеи за подароци и изненадувања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Идеи за подароци и изненадувања   Идеи за подароци и изненадувања Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Идеи за подароци и изненадувања
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: