Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Отстранување шминка

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Отстранување шминка   Отстранување шминка EmptyЧет Јан 13, 2011 11:14 am


Порано имав голем проблем со отстранувањето на шминката, некои млека за отстранувања на шминка и тоници, ме печеа, ми ја иритираа кожата,други не беа добри во отстранувањето на шминката. Но пред две години се одлучив да нарачам Божен ракавица-не многу верувајќи дека тоа што го велат е навистина така. Но луѓе ако ми верувате ракавицата само ја натопувам со млака вода, и еднаш поминувам со ракавицата од десно на лево и еднаш од лево на десно, и шминката е избришана. Толку просто и едноставно, мислам дека е божји спас за секоја жена што ужива во секојдневното шминкање. Потоа со сапунче и вода ја поминувам ракавицата и е чиста. Една таква ракавица е 300 денари, а трае година дена, јас еве веќе две и пол години ја користам, значи оваа ми е трета ракавица и сум навистина презадоволна.
Е сега пред недела дена, купив цептер ракавица за отстранување на шминка, но сеуште не сум ја употребила.
Што користите вие, и како се справувате со отстранувањето на шминката?

__________________________________________________
Отстранување шминка C2G9p1
Отстранување шминка LОтстранување шминка AОтстранување шминка DОтстранување шминка YОтстранување шминка BlankОтстранување шминка D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Отстранување шминка   Отстранување шминка EmptyЧет Јан 13, 2011 2:06 pm

Шминката ја отстранувам со влажни марамчиња.

__________________________________________________
Отстранување шминка As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985

Број на мислења : 30
Female

Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Отстранување шминка   Отстранување шминка EmptyСаб Фед 05, 2011 1:24 pm

LadyD, кажи ми каде можам да ја купам ракавицата на Божен? Баш би сакала да ја пробам. Инаку шминката ја отстранувам со бекутан сапун и вода. Користев порано триста дрангалашки ама некако вака ми е наједноставно и најисплатливо.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Отстранување шминка   Отстранување шминка EmptyСаб Фед 05, 2011 1:48 pm

Zepter ракавицата почнав да ја користам и сум позадоволна од Божен. Инаку Божен ја земав, имаат продавнни во зградата ТелеКабел карши ТЦ Бисер, внатре има локали од десна страна мислам дека беше локалот.

__________________________________________________
Отстранување шминка C2G9p1
Отстранување шминка LОтстранување шминка AОтстранување шминка DОтстранување шминка YОтстранување шминка BlankОтстранување шминка D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Отстранување шминка   Отстранување шминка EmptyЧет Фед 10, 2011 3:52 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Отстранување шминка An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Отстранување шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Отстранување шминка   Отстранување шминка Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Отстранување шминка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: