Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Омилено кафе

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Омилено кафе   Вто Јан 04, 2011 7:00 pm

Кое е ваше омилено кафе без кое неможете да си го замислите денот?
Дали кафето ви е првиот напиток наутро?
Или можеби кафето едноставно не е за вас.

Без црно македоско кафе неможам да го започнам денот.Потоа најчесто пијам нес кафе.
Ретко пијам но многу го сакам Ајс кафето.
Повелете рецепт за подготовка
Во висока чаша ставете по една топка од секој сладолед од ванила и една од страчатела и врз нив истурете 100мл.ладно црно кафе.одозгора ставете шлаг и декорирајте со чоколаден прелив.На здравје ;)

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Омилено кафе   Нед Јан 09, 2011 2:45 am

Не пијам кафе секој ден. Најчесто пијам нес-кафе. Многу ретко пијам турско кафе.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Омилено кафе   Нед Јан 09, 2011 8:01 pm

Кафе пијам кога ме боли главата, кога ќе ме фати мигрената. Тоа се случува 2 до 3 пати месечно, додека со друштво во екстремни случаи за да не се делам од сите може да се напијам нес-кафе.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Омилено кафе   Нед Јан 09, 2011 8:10 pm

Пијам само матен нес, турско кафе пиев лани некаде до половината на април 2010, но откако почнав активно да се бавам со спортот, турското кафе почна многу да ми пречи, но во спротивност на тоа организмот почна да ми бара поголема количина на пепси,кокакола.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Омилено кафе   Пон Јан 10, 2011 5:02 am

Го сакам таканареченото турско кафе и најчесто денот го започнуваме заедно, но доста често пијам и нес и еспресо
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилено кафе   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилено кафе
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Пијалоци-
Отиди до: