Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Како сме го добиле нашето име?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Како сме го добиле нашето име? Empty
ПишувањеПредмет: Како сме го добиле нашето име?   Како сме го добиле нашето име? EmptyВто Јан 11, 2011 8:23 pm

Јас моето име го добив по куклата на брат ми. Едно дете влегло во дворот и куклата му ја земало, брат ми толку многу плачел и тагувал по таа кукла што кога дознал дека мајка ми е бремена и дека во мешето има бебе, тој и рекол дека ова е мојата кукла! Постојано додека јас не се родам го галел стомакот на мајка ми и го изговарал моето име.Кога сум се родила веднаш се израдувал дека се родила неговата кукла но овој пат жива кукла Како сме го добиле нашето име? 879981 .

Како сте го добиле вашето име?

__________________________________________________
Како сме го добиле нашето име? ZrxTm12
Како сме го добиле нашето име? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Како сме го добиле нашето име? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како сме го добиле нашето име?   Како сме го добиле нашето име? EmptyВто Јан 11, 2011 8:56 pm

Кумот - другар на татко ми,дал свој предлог Ана Марија, но рекол ЕПТЕН ЗОШТО СУМ КУМ ДАВАМ ПРЕДЛОГ, АКО ВИЕ СИ ИМАТЕ ЖЕЛБА,СЛОБОДНО ДАДЕТЕ ДРУГО ИМЕ, ВИЕ СТЕ ТИЕ ШТО ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ БИДЕ ДО ВАС И ЌЕ И СЕ ОБРАЌАТЕ СО ИМЕТО. Така мајка ми ми го избрала името, бидејќи тоа и било омилено одсекогаш.

__________________________________________________
Како сме го добиле нашето име? C2G9p1
Како сме го добиле нашето име? LКако сме го добиле нашето име? AКако сме го добиле нашето име? DКако сме го добиле нашето име? YКако сме го добиле нашето име? BlankКако сме го добиле нашето име? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Како сме го добиле нашето име? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како сме го добиле нашето име?   Како сме го добиле нашето име? EmptyВто Јан 11, 2011 10:44 pm

Бидејќи сум родена ден пред Иванден (на 6-ти Јули), мајка ми сакала да се викам Ивана. Татко ми не се согласил и и рекол на мајка ми дека ќе се викам како мајка му. Така јас го носам името на баба ми и не си го сакам.

__________________________________________________
Како сме го добиле нашето име? As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како сме го добиле нашето име? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како сме го добиле нашето име?   Како сме го добиле нашето име? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како сме го добиле нашето име?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: