Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? Empty
ПишувањеПредмет: Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите?   Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? EmptyВто Јан 11, 2011 8:10 pm

Во темата слободно и без срам пишувајте за нештата кои не сакате да ги правите но под некои услови повторно ги правите или не?

Еве ке почнам од мене:
-не сакам кога некој ме лаже, си игра со моите чувства;
-мака ми е од миење садови-ке си купам машина вака небива,
-мразам да пијам кафе сама, но постојано сама си го пијам,
-не сакам да одам на стоматолог, кога ке помислам на апаратите ....аууу во уши ми зујат, бљак!
-не сакам кога некој морам да го толерирам заради некој друг,
-има уште но доста е сега за сега, ајде вие..........

__________________________________________________
Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? ZrxTm12
Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
SeriousGirl
Нов член
Нов член


Број на мислења : 4

Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите?   Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите? EmptyВто Јан 18, 2011 11:12 pm

Не сакам:
- да работам седечка работа постојано, но работам;
- да молчам, иако имам што да кажам (мој став, аргументи, објаснување) од причини што, на некој начин, зависам од личноста со која разговарам;
- да пешачам зимно време, но не е исплатливо секогаш да се оди со превоз;
- да објаснувам некому детално зошто не ја прифаќам неговата/нејзината покана за некаде или нешто (едноставно не сакам да се исповедам, имам свои причини)...
Вратете се на почетокот Go down
 
Што најмногу НЕ САКАТЕ да правите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: