Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Вести

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Вести Empty
ПишувањеПредмет: Вести   Вести EmptyВто Јан 11, 2011 7:52 pm

Вест во 11ч,во 12ч,13ч,15ч,16ч,17ч,18,ч18ч30м,19ч30м,22ч,23ч...
Што е многу многу е

До пред 7-8 години задолжително гледав барем 2 пати во ден вести.Како одминуваше времето почнаа да ми стануват ужасни.Начинот на презентирање,убиства,проневери, лоши закони,криминал.........од лошо полошо
Сега само информативно пола вести 2 пати во неделата.Се информирам на нет за тоа што сакам да го знам.
И сакам пренесена вест,не новинарот како мисли и што мисли,негови ставови.За ставови новинар треба да си направи сопственаемисија.

Гледате ли вести?На кој канал?
Дали содржината и начинот на презентирање е задоволувачки?

__________________________________________________
Вести An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Вести Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести   Вести EmptyВто Јан 11, 2011 7:59 pm

Гледам обавезно вести, еднаш во денот, не се врзувам кон конкретно еден канал, ако во 18h седнам да гледам вести, тогаш гледам на каналот што прв има вести. Инаку мислам дека понекогаш даваат и премногу информации отколку што е потребно. Единствената замерка ми е што една вест на 3 различни канали ќе биде кажана на 3 различни начини, во три различни контекста.

__________________________________________________
Вести C2G9p1
Вести LВести AВести DВести YВести BlankВести D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Вести Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести   Вести EmptyСре Јан 12, 2011 4:07 pm

Секој ден гледам вести, ама не ги гледам секогаш до крај. Најчесо гледам вести на А1 и на Канал 5. Не ми се допаѓа тоа што понекогаш погрешно ги пренесуваат вестите.

__________________________________________________
Вести As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Вести Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести   Вести EmptyСре Јан 12, 2011 5:57 pm

Самоиницијативно никогаш не гледам вести. Оти да гледам кога само ќе се нарвирам. Ако сум некаде нагости, па другите гледаат тогаш да, или ако некој ми каже да гледам затоа што имало нешто што би требало да го видам. Ама тоа е многу ретко.

__________________________________________________
Вести Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вести Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вести   Вести Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вести
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: ТВ-
Отиди до: