Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Каде би сакале да живеете?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyВто Јан 11, 2011 7:46 pm

Јас би сакала да живеам во Ново Лисиче, таму ми е најубаво. Има школо, градинка,паркови и детска улица. Не дека таму цело детство си го поминва но најубаво ми е!
За надвор би сакала да живеам во Париз,мојот омилен град!

Каде вие би сакале тука во Макдеонија да живеете, и надвор од Македонија?

__________________________________________________
Каде би сакале да живеете? ZrxTm12
Каде би сакале да живеете? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyВто Јан 11, 2011 7:58 pm

Јас живеам таму каде што сакам да живеам.Аеродром
Се ми е тука во секое време.20мин.пешки до центар и до сите локални трговски центри и сите најпотребни работи 24 часовно.
Има доволно паркови,игралишта,училишта....

За некаде надвор секаде каде што е топло.Или блага клима со 15С зима.
И желба Нова Година да чекам на плажа хихи

__________________________________________________
Каде би сакале да живеете? An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyВто Јан 11, 2011 8:04 pm

Живеам во Аеродром, и навистина ми се допаѓа, единственото нешто е што би сакала да сум во куќа а не во стан.
Инаку за надвор од Македонија,никогаш не сум размислувала, не сум мечтаела до таму.

Инаку да се надоврзам на желбата на Сонце, никогаш не би сакала Нова Година да дочекам на плажа, бидејќи Нова Година сакам да е со снег.

__________________________________________________
Каде би сакале да живеете? C2G9p1
Каде би сакале да живеете? LКаде би сакале да живеете? AКаде би сакале да живеете? DКаде би сакале да живеете? YКаде би сакале да живеете? BlankКаде би сакале да живеете? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyСре Јан 12, 2011 2:47 am

Сонце напиша:
Јас живеам таму каде што сакам да живеам.Аеродром
Се ми е тука во секое време.20мин.пешки до центар и до сите локални трговски центри и сите најпотребни работи 24 часовно.
Има доволно паркови,игралишта,училишта....

За некаде надвор секаде каде што е топло.Или блага клима со 15С зима.
И желба Нова Година да чекам на плажа хихи
Aјде Сонце земај мажот и селете се тука буб
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyСре Јан 12, 2011 3:48 am

bilo kade samo da e leto
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyСре Јан 12, 2011 4:47 am

Би сакала да живеам во центарот на Скопје, т.е. во населба Центар. Надвор од Македонија, би сакала да живеам во Лос Анџелес.

__________________________________________________
Каде би сакале да живеете? As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? EmptyСре Јан 12, 2011 12:21 pm

Прва желба ми е да живеам во куќата што ја градиме во Сопиште
Втора желба ми е да живеам во стан во Центар - бидејќи сум навикната и многу ми е убаво кога сум кај мајка ми во Центар
Трета и најверојатно најнеостварлива желба ми е уште од кога бев помлада да живеам во Канада, имам многу роднини таму и супер им е.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Каде би сакале да живеете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каде би сакале да живеете?   Каде би сакале да живеете? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Каде би сакале да живеете?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: