Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 "Нападни девојки"

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: "Нападни девојки"   Вто Јан 11, 2011 7:04 pm

Дали ви се има случено да ви излезе проблем на ден,два, или пак на поголем период од "нападни девојки".
Девојки кои се во моментот заинтересирани за вашиот партнер, кои со сите можни средства и начини би ти го одзеле не затоа што искрено го посакуваат, туку едноставно заради разнода, љубомора.И покрај тоа што вие се познавате со неа и она е свесна за вашата врска и вашиот однос.Какво е вашето искуство, во пример наведен доколку може,и како се борите и справувате со тоа т.е. таа?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: "Нападни девојки"   Пон Јан 17, 2011 10:32 pm

Еднаш се има случено девојка да е заинтересирана за дечко ми, само што јас таа девојка не ја познавам. Тоа се случи кога со дечко ми одевме еден месец. Се допишувале со дечко ми на скајп, а тој ја видел на слика. Дечко ми и кажал дека има девојка, а таа му рекла - раскини и на девојката. Имам многу пари, ќе живееме во стан, ќе те вози шофер, и др. Дечко ми ја одбил. Кога дечко ми ми кажа за ова, сфатив колку таа девојка е неизживеана.

__________________________________________________


Последната промена е направена од Chocolate на Сре Јан 19, 2011 1:35 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: "Нападни девојки"   Вто Јан 18, 2011 10:57 pm

има ама мислам дека тоа е состојба на умот. јас толку колку го познавам мм верувам дека тој би мии кажал. и така се случи. човекот од што му досаѓала некоја си го смени бројот на мобилниот телефон, после ми раскажа како го барала и сакала да се видат и он и кажал јас сум верен, па растури ја веридбата. после тоа жена ми е бремена, па големо чудо оставија и на крај виде не виде ми кажа дека некоја го малтретира и дека ќе си го менува бројот од мобилниот. и јас му реков да не го прави тоа туку фино лепо да не и одговара ама незнам какви се филмови не му се мотаа во глава и го откажа бројот.после на маил го најде, па на се каде незнам и многу беше нервозен и морав да го седнам да му објаснам дека не му правам проблем и дека не е он крив што таа е толку нападна, а ако сака може на мажот и да му ги прати пораките па он нека ја среди глупо ми е сега јас да се замарам со нејзината психа
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: "Нападни девојки"   Саб Јан 22, 2011 10:43 pm

Ловци на туѓи дечковци

Постојат луѓе – и мажи и жени – на кои сексот со сопствениот партнер/партнерка не им е возбудлив. Единствено што ги возбудува е да „уловат“ некого кој......е веќе во врска со некој друг. Таквите личности често пати ќе речат дека имаат проблеми во врската, но најголемиот проблем што го имаат е оној со самите себе.Можно е во врската да има монотонија и сексот да престане да биде толку страствен, па да ви се причини привлечен некој друг кој веќе е во врска.

Доколку со таа личност стапите во сексуални односи, тоа ќе биде прељуба и неморален чин, а сепак останува фактот дека со вашиот партнер или партнерка сексот ви е монотон. Доколку повеќе не ја сакате врската во која се наоѓате, завршете ја.

Постојат и личности на кои сопствениот партнер не им е привлечен и страст можат да доживеат единствено со „туѓ“.

Таа страст ќе трае се додека „туѓиот“ партнер не стане нивен, потоа се од почеток. Таквото однесување може да послужи како храна за егото, за прикривање на сопствените неспособности или недостатокот на желба некому вистински да му се посветат.

Сепак сето тоа не значи дека таквото однесување е во ред, тоа никому нема да му донесе среќа.

Може да делува возбудливо да се „лови“ туѓо, но на подолги патеки тоа не носи среќа, имајте го тоа секогаш на ум.
Извор

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: "Нападни девојки"   

Вратете се на почетокот Go down
 
"Нападни девојки"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Врски-
Отиди до: