Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Предигра

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 5:42 pm

Без предигра сексот не би бил интересен. Дали вие практикувате долга предигра пред да преминете на секс ? Колку време ви трае предиграта?

Ние не практикуваме долга предигра. Нашата предигра трае околу 5 минути. Јас би сакала предиграта повеќе да трае, ама дечко ми не може да издржи. Одма сака секс .

__________________________________________________
Предигра As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 5:56 pm

Chocolate најчесто мажите сакат кратка предигра не им се чека многу,додека ние девојките па и јас сакам убав вовед пред заплетот хухуху Галење,мазење,љубење.....
бараме повеќе чуства
Сега колку трае 5 до 10 минути одприлика

__________________________________________________
Предигра An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 6:02 pm

Сонце напиша:
Chocolate најчесто мажите сакат кратка предигра не им се чека многу

Во право си. Дечко ми секогаш ми вели - ај побрзо. Инаку, готов сум. хаха Мислам дека разбравте што сакам да кажам. хаха

__________________________________________________
Предигра As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 6:04 pm

хихи Баш те разбрав
Еве едно малку обратно прашање
Сакате ли малку предигра и толку?
Мислам дека девојките ќе речат да,а машките без коментар

Јас сум за свирка

__________________________________________________
Предигра An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 6:16 pm

Сонце напиша:
Јас сум за свирка

Не го сфатив ова со свиркава.

Инаку, долгата предигра ми е поубава. Така повеќе се возбудувам.

__________________________________________________
Предигра As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 6:22 pm

Па само за предигра и толку крај.
Обично мажите се алергични на тоа

__________________________________________________
Предигра An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 8:47 pm

Мажите секогаш сакаат да одат до крај. Не се задоволуваат само со предигра.

__________________________________________________
Предигра As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyВто Јан 11, 2011 10:21 pm

Тоа вие за вашите да си кажувате, мојот е исклучок <3 Ако сакам само предигра, само на тоа и ќе останеме, никогаш не направил проблем. Затоа си го сакам најмногу на свет заљубен

__________________________________________________
Предигра Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyСре Јан 12, 2011 2:05 am

Па затоа реков најчесто и обично,секогаш за се има исклучоци.
За мм да си кажам сака кога јас ќе си сакам,греота е да се жалам,ама не им е тоа омилено.
Затоа предиграта и на двајцата ни е омилена.

__________________________________________________
Предигра An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyСре Јан 12, 2011 2:28 am

Епа дали му е омилено или не, не сум го прашала машко битно е дека е од исклучоците

__________________________________________________
Предигра Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра EmptyНед Јан 23, 2011 11:44 pm

Fakt e deka nie zenite sme za dolga predigra zatoa sto nas ni treba podolgo vreme da go dostigneme vrvot na zadovolstvoto ama kaj mazite toa vreme e mnooogu pokratko i zatoa odma preogaat na glavnoto.E nie porano znaevme da imame mnoooogu dolga predigra se vozdrzuvavme ama sega toa e svedeno na desetina minuta za sto pobrgu da zavrsime da ne uleta detevo vo nezgoden moment ko za belja bas togas moze da se razbudi No
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Предигра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предигра   Предигра Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Предигра
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Секс-
Отиди до: