Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Првиот бакнеж

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 5:26 pm

Кога ви се случил првиот бакнеж (француски бакнеж), со кого ви се случил и какво беше чувството?

На мене првиот бакнеж ми се случи на 12 години, со мојот тогашен другар. Не беше нешто нај-нај.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 5:33 pm

Ми се случи на 13 години со мојот прв дечко ,кој воопшто незнаеше да се бакнува незнам
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 5:42 pm

Беше смешен, неискусен ама сепак најубав....сеуште го памтам
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 8:52 pm

Да бидам искрена не се ни сеќавам,па поминале одприлика 16 години хихи
Мислам дека се сетив со така наречен дечко,на името не се сеќавам,а штом едвај се сеќавам значи незнам ни каков ми бил првиот бакнеж.

Знаете на што се сетив?Како се учевте како да се бакнете?Со дечко или со некои финти? хухуху

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 9:23 pm

Сонце напиша:
Знаете на што се сетив?Како се учевте како да се бакнете?Со дечко или со некои финти? хухуху

Сонце ако си се сетила, па сподели со нас :DD

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 9:46 pm

Сонце напиша:
Знаете на што се сетив?Како се учевте како да се бакнете?Со дечко или со некои финти? хухуху

Јас се научив да се бакнувам со другарот со кој што ми се случи првиот бакнеж.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 10:06 pm

Аууууу цитати.
Еве вака.Во мое време хухуху сме слушале и пробувале разни работи.
1 вежба -бакнување на подлактицата кај мекиот дел хихи
2 вежба -лижавче
3 вежба -во чашка вода и внатре мастика хихи верувајте ова не сум го пробала


Толку од мене Благодарам

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   Вто Јан 11, 2011 10:17 pm

Леле ептен ме замисливте, малку за збунив, ама се сетив хухуху мојот прв Бакнеж беше со првиот мој дечко, леле и сега ме фаќа смеа кога тоа така го кажувам. Се случи на Нова Година, пред 11 години. А како беше, па што знам незнам имало и подобри бакнежи, ама тој беше прв. Инаку со дрчкото бевме другари 2 години претходно, а и после тоа продолживме да си живееме. Контактираме и ден денес. Дури и на свадба ми беше

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Првиот бакнеж   

Вратете се на почетокот Go down
 
Првиот бакнеж
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: