Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Net запознавање

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Net запознавање   Вто Јан 11, 2011 4:50 pm

Многу често може да се слушне дека запознавањето им било на нет со нивниот дечко/сопруг.Колку реално може да се дознае за некого само преку нет,секако како почеток.Лажни зборови,слики,чуства,настани......Или искрени зборови,пронаоѓање пријателства.....
Но средбата во живо е неминовна зошто никогаш неможеме да знаеме кој е од другата страна.

Имате ли искуство или сте слушнале некој да запознал добар пријател,соработник,дечко, сопруг........

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Net запознавање   Вто Јан 11, 2011 4:57 pm

Јас порано мнооогу се запознавав со луѓе од Мирц, ама не беа некој ептен од нигде, пак се наоѓаше некој заеднички пријател да не запознае - случајно да се најдеме, или ќе пратиме слика па ако си се допаднеме да се видиме, имав добри пријатели, нешто повеќе од тоа ама се на кратки релации, ништо трајно и посериозно, дејгиди луди млади години хухуху
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Net запознавање   Вто Јан 11, 2011 5:16 pm

Запознавањето преку нет е сосема различно од запознавањето во живо. Преку нет некој може да даде лажни информации за себе. Личноста од другата страна не може да знае дали се работи за искрена личност или за лажго. Дури кога ќе се запознае во живо со таа личност ќе ја добие вистинската слика за него/неа.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Net запознавање   

Вратете се на почетокот Go down
 
Net запознавање
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: