Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Заеднички одмор

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Заеднички одмор   Вто Јан 11, 2011 4:38 pm

Заеднички одмор-да или не
После неколку месечна врска најчесто се договара ваш заеднички одмор и вашите друштва.
Најчесто девојќите се за,а машките често не.
Некои сакаат својот одмор да го поминат со дечкото/девојката и друштво,а некои само со друштвото.
Како да се постигне договор кој со кого на одмор.

Какви се или ви биле вашите одмори со дечкото/девојката?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички одмор   Пон Јан 17, 2011 10:35 pm

Со дечко ми не сме биле заедно на одмор. Лани требаше да ни биде првиот заеднички одмор (ќе одевме сами), ама ништо не бидна од тоа. На дечко ми од работа му дадоа само 5 дена одмор.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички одмор   Вто Јан 18, 2011 11:47 am

Минатово лето не бевме, од причина што јас цело лето спортував - по натпревари надвор од Македонија и Европа.А претходното лето бевме- и мислам дека нема ништо поубаво од одмор со дечко, се надевам ова лето ќе си приуштиме одмор.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Заеднички одмор   Вто Јан 18, 2011 1:44 pm

Ma nie otkako rabotam vo turizam nemozam na odmor asalen da isteram se vo sezona ne ni davaat odmor a vo septemvri mm nemoze da zeme odmor i se nekako po nekolku dena spojuvame kolku da se rece deka sme izlegle.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички одмор   

Вратете се на почетокот Go down
 
Заеднички одмор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Врски-
Отиди до: