Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...

HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 

Колку време ви беше потребно да забремените?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор

Број на мислења : 305
Female Возраст : 29
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Колку време ви беше потребно да забремените?   Вто Јан 11, 2011 2:47 am

За оние кои се уште се обидуваат да го имаат своето прво дете, колку време се обидувате да забремените?

Јас се обидувам да забременам 5 месеци. Сепак, не се откажувам. Се надевам дека еден ден ќе останам бремена.

Модератор

Број на мислења : 63
Female Возраст : 32

ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Вто Јан 11, 2011 10:35 pm

Какво откажување Chocolate сигурно ќе успееш. Само храбро и чекаме убави вести наскоро бебе
Ние се обидувавме 1 година и 4-5 месеци. Е сега тоа е цел временски период од како почнавме да се обидуваме, додека останав бремена. Ама имаше период од неколку месеци кога и мене и на мм ни беше јасно дека нема да биде ништо, затоа што јас имав некои проблеми. Ние ни тогаш не се откажувавме и не престанавме да се надеваме. Што да се прави Надежта последна умира

Модератор

Број на мислења : 471
Female Возраст : 34
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Сре Јан 12, 2011 12:49 am

Ние многу кратко се обидувавме,некаде2-3 месеци. Мислев дека набрзо нема да останам но ете за свадбата моја дознав дека сум бремена, од возбуда заборавив дека ми доцнеше и кога ми земаа крв ми се јавија да ми кажат дека ке имам

Вратете се на почетокот Go down
LaDyGoDiVa
Нов член
Нов член

Број на мислења : 10
Female Возраст : 31
Место : Nekade

ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Нед Јан 16, 2011 3:52 am

Првиот пат вториот месец останав бремена-----трагично заврши :(

Вториот пат исто вториот месец.........неуспешно :(

Овај пат од првиот обид останав бремена,само еднаш тој месец пробавме и во мешето расти бебушка наша количка женско бебе
Sara
Активен член
Активен член

Број на мислења : 192
Female Возраст : 34

ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Пон Јан 31, 2011 12:55 am

Не многу, забременив некаде 6-7 месеци после свадбата, но тоа беше после вториот обид за забременување, значи брзо
Sponsored content

ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   

Колку време ви беше потребно да забремените?
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1