Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Колку време ви беше потребно да забремените?

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? EmptyВто Јан 11, 2011 2:47 am

За оние кои се уште се обидуваат да го имаат своето прво дете, колку време се обидувате да забремените?

Јас се обидувам да забременам 5 месеци. Сепак, не се откажувам. Се надевам дека еден ден ќе останам бремена.

__________________________________________________
Колку време ви беше потребно да забремените? As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? EmptyВто Јан 11, 2011 10:35 pm

Какво откажување Chocolate сигурно ќе успееш. Само храбро и чекаме убави вести наскоро бебе
Ние се обидувавме 1 година и 4-5 месеци. Е сега тоа е цел временски период од како почнавме да се обидуваме, додека останав бремена. Ама имаше период од неколку месеци кога и мене и на мм ни беше јасно дека нема да биде ништо, затоа што јас имав некои проблеми. Ние ни тогаш не се откажувавме и не престанавме да се надеваме. Што да се прави Надежта последна умира

__________________________________________________
Колку време ви беше потребно да забремените? Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? EmptyСре Јан 12, 2011 12:49 am

Ние многу кратко се обидувавме,некаде2-3 месеци. Мислев дека набрзо нема да останам но ете за свадбата моја дознав дека сум бремена, од возбуда заборавив дека ми доцнеше и кога ми земаа крв ми се јавија да ми кажат дека ке имам Колку време ви беше потребно да забремените? 142298

__________________________________________________
Колку време ви беше потребно да забремените? ZrxTm12
Колку време ви беше потребно да забремените? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LaDyGoDiVa
Нов член
Нов член
LaDyGoDiVa

Број на мислења : 10
Female Возраст : 34
Место : Nekade

Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? EmptyНед Јан 16, 2011 3:52 am

Првиот пат вториот месец останав бремена-----трагично заврши :(

Вториот пат исто вториот месец.........неуспешно :(

Овај пат од првиот обид останав бремена,само еднаш тој месец пробавме и во мешето расти бебушка наша количка женско бебе
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? EmptyПон Јан 31, 2011 12:55 am

Не многу, забременив некаде 6-7 месеци после свадбата, но тоа беше после вториот обид за забременување, значи брзо Колку време ви беше потребно да забремените? 442638
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Колку време ви беше потребно да забремените? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку време ви беше потребно да забремените?   Колку време ви беше потребно да забремените? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку време ви беше потребно да забремените?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Неплодност, забременување и планирање-
Отиди до: