Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прва брачна ноќ

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Прва брачна ноќ   Вто Јан 11, 2011 1:51 am

Нема срам нема табуа
Како ви помина првата брачна ноќ?Мислам што правевте а што не.
Кога водевте љубов со вашиот партнер првата брачна ноќ или некоја следна?
Всушност зошто кога ќе се рече прва брачна ноќ најчесто се мисли на водење љубов?
Зарем мора на првата кога сте навистина уморни?

Чекаме одговори кревет

Ќе заборавев дека треба прва да одговорам.
Првата ноќ си дојдовме кај мм во 01ч30м.Толку ме болеа нозе а имавме неколку гости па неможев да се испружам,само што сум влегла во таа куќа.И си легнавме околу 3 часот,но сон не не фаќа па ајде броевме пари.Па сите се размуабетивме што како било и не најде 5 сабајле.Продолжение ќе има,но не сега

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прва брачна ноќ   Вто Јан 11, 2011 2:14 pm

Нашата прва брачна ноќ помина во смеа, броење пари, јадење торта, пиење кафе и џагорење како беше и што беше до утринските часови. Јас и така си бев трудно, па сакав малце и да си се одморам! .....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Прва брачна ноќ   Сре Јан 12, 2011 3:47 am

za svadbata bev 6ti mesec bremena nozete tapan edvaj cekav da si legnam ,ama gosti ni ostanaa i na spienje iako bese denska svadba edvaj uspeavme da si legneme ,ama koga legnavme poklonite vo soba i si pocnav aaa ovoj poklon ima interesna hartija ili mi se sviga kako e zavitkan ,i eden po eden gi otvoriv site uspeavme duri i parite da gi prebroime ,a секс go ostavivme za druga vecer
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Прва брачна ноќ   Сре Јан 12, 2011 11:23 am

Првата брачна ноќ одамна ја нема таа симболика хухуху
И ние исто си дојдовме дома од свадбата, преморени, бидејќи се ми беше расфрлано од поклони букети, пликови, се обидов некако да ги средам, ама нешто не копкаше што ни донеле, па ги пребројавме парите, отворивме поколоните и си легнавме.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Прва брачна ноќ   Сре Јан 12, 2011 11:58 am

Samo moze da stavam potpis na napisanoto od Sara istoto i nie go napravivme.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прва брачна ноќ   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прва брачна ноќ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: