Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Бурми и невестински накит

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Бурми и невестински накит   Вто Јан 11, 2011 1:28 am

Какви бурми избравте за вашата свадба.
И каков накит носевте на денот на вашата свадба?А доколку ви треба идеа и помош тогаш слободно пишете се надеваме ќе ви помогнеме!

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Бурми и невестински накит   Вто Јан 11, 2011 2:23 pm

Јас избрав накит од бело злато. Бурмата ми беше многу убава, гравирана, но сега ми е мала и не ја носам, треба да ја однесам да ми ја зголемат. Накитот ми беше супер, јас и ден денес си ги носам постојано обетките, и така се мали и на све одговараат.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Бурми и невестински накит   Вто Јан 11, 2011 4:32 pm

Бурмите ги одбаравме кај Мицко во ГТЦ на 1 кат или тие што го знаат одамна е Клисаров.
Од жолто злато се на средона како лента исто со жолто а сакавме да биде со бело но немаше.Се злато што добив и јас имам е комбинација од бело и жолто злато.
Вереничкиот прстен ми е исто од таму со така поголем камен,од жолто и бело злато.
Од накит на венчавката носев ланче и менгуши од една продавница за бежутерија исто во ГТЦ на 1 кат,беа со камчиња,коцки,зошто такви имав и на венчаницата.


__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Бурми и невестински накит   Сре Јан 12, 2011 11:27 am

Брумите си ги купивме од Златара Тони во ГТЦ тој ни е одамна пријател и мајка ми и баба ми од кај него секогаш зимале злато и бидејќи знаев дека само тој ќе го направи тоа што го сакам.
Најдов слики од интернет и му однесов и ми направи онакви какви што сакам јас, по порачка, ако најдев готови такви одма ќе ги купев, ама не најдов хехе.
Накитот за свадба исто сама си го одбрав од една златара во чаршија незнам како се викаше, ама имаа многу поубав и различен накит од другите златари, нарачуваа од Италија по каталог, барав бело злато со бисерчиња и најдов конечно таму, среќа што имаа веќе готов комплет и си го земав.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Бурми и невестински накит   

Вратете се на почетокот Go down
 
Бурми и невестински накит
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: