Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Свадбени торти

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Свадбени торти   Вто Јан 11, 2011 1:23 am

Каква торта по изглед и вкус имавте на вашата свадба? Каде ги нарачувавте и колку сте задоволни.

Еве торти што мене ми оставија досега најголем впечаток, ги прават во Велес.__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Вто Јан 11, 2011 1:36 am

Торта имавме од самиот ресторан ,,Каскада,, ,тие не дозволуваат други торти да се внесат ниту од кумовите ниту од старосватовите.
Си имаат свое производство,зошто во случај на труење неможе да се знае од која е. Одлично смислено.
Инаку тортата беше нестле и беше превкусна,среќа што остана малку па дома си ја дојдовме во сласт.
Слика

__________________________________________________


Последната промена е направена од Сонце на Вто Јан 11, 2011 1:43 am. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : промена на слика)
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Нед Јан 16, 2011 3:40 pm

Eве неколку свадбени торти.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Нед Јан 16, 2011 6:54 pm

Најголемата торта на светот
Еве неколку интересни торти:
Торта на Принцот Чарлс Де Бурбон и Камила
Свадбата на Норвешкиот принц
Тортата на Аврил и Дерик

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Нед Јан 16, 2011 9:23 pm

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Нед Јан 16, 2011 9:45 pm

Сите се прекрасни,но навистина на човек да му е жал да ја пресече.Прво убаво да ислика ,па потоа сечење.Јас не биможела вакви торти да сечам

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Пон Јан 17, 2011 10:53 pmВратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   Вто Јан 18, 2011 11:51 am

Воскресија, тортиве твои се, јас знам некои твои, но дали и ови последниве се твои, како и да е поубави торти и колачи од твоите нема. тооп

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Свадбени торти   

Вратете се на почетокот Go down
 
Свадбени торти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: