Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Чувства,емоции....на денот од вашата свадба

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Вто Јан 11, 2011 1:08 am

Невести, какви чувства освен радост, среќа и љубов, чувствувавте дента? Дали во некој момент ви допреа други емоции? Како се чувствувавте кога го видовте прв пат сопругот кога влагаат во соба по вас, кога ве изнесуваат од дома-имаше ли некоја солза? Кога го рековте судбоносното ДА, свеченото влагање во ресторан, валцерот.....?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Вто Јан 11, 2011 1:16 am

Јас не осетив дека ке се мажам се до моментот кога дојде мм по мене, кога ја слушнав музиката триста пеперуги ми поминаа низ стомакот од радост, возбуда....и дрмнав неколку чашки узо и се беше оки. Кога влезе мм бев прерсреќна. Во ресторанот прекрасно се чуствував кога го игравме првото танго со мм, после се беше хај фај - екстра

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чет Јан 20, 2011 8:13 pm

Зошто жените плачат на венчавки, а мажите не ?

Мажите може и да заплачат на венчавки, но отсекогаш мажите биле заштитници и воини, а солзите биле знак на слабост.

За жал не постојат „солзи радосници“ ????

Така барем пишуваат психолозите, а колку може да им се верува, не знаеме.

Психолозите велат дека луѓето кога плачат на среќни краеви (happy endings), тоа е реакција на моментот кога има сомнеж како нешто ќе заврши.

Жените пак плачат најмногу на венчавки, и тоа е најизразено нејверојатно поради тоа што потсвесно се разочарани од сопствените романтични сништа.
Хмммм,..........
Извор

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Пет Јан 28, 2011 3:00 am

haha kolku e ova tocno neznam
inaku jas se rasplakav na veridbata i za toa e krivec babami a za svadbata bev premnogu sreknja solza nepustiv e koga ja gledav kasetata togas se rasplakav
moze da bev negde daleku mazena ke placev neznam ama vaka na 5 min od mojte sum pa ne mi falat i ne im falam sekoj den se gledame
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Пет Јан 28, 2011 3:00 pm

Bev mnogu opustena na svadbata ne me fakase panika mi se nasolzija ocite koga vo dvor ja slusnav muzikata me preplavi nekoe ubavo cuvstvo i oni dodeka igraa nadvor drugarka mi koja mi e starosvatica se iskrade vo soba i ona so nasolzeni oci i mene mi se nasolzija posle se bese ok bev srekna
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   

Вратете се на почетокот Go down
 
Чувства,емоции....на денот од вашата свадба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: