Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Плукната на ....

Go down 
АвторПорака
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyПон Јан 10, 2011 10:23 pm

На кого ви велат дека личите на мамо или на тато или можеби потсетувате на некоја од бабите, тетка...
Јас конкретно си личам на мамичка ама имам понекои црти и на тато
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyПон Јан 10, 2011 11:14 pm

Како што растев така де личев по цртите на лицето на татко ми после на мајка ми, буквално мешавина на нив двајца.Како мала бев па и да рече и сега сум црнка.Родена сум во Гинекологија Чаир па ме зезаат дека сум заменета леле многу се лутев.Немам ништо од друг роднина ниту физички ниту карактерни.
Сега веќе и по конструкција и лик сум на мајка ми.

__________________________________________________
Плукната на .... An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyПон Јан 10, 2011 11:31 pm

По лик и конструкција си лечам на мама, ама тенот ми е бел како на тато. А за карактерот ме зезаат дека најлошите карактеристики (читај инатот) од двајцата ги имам наследено хухуху

__________________________________________________
Плукната на .... Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyВто Јан 11, 2011 12:10 am

Јас сум копија на татко ми. Целосна копија. И по лик, и по конструкција сум на него. Секој што ќе ме види ми вели - иста си како татко ти.

__________________________________________________
Плукната на .... As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyВто Јан 11, 2011 11:15 am

прв поглед татко ми ама веќе вториот ќе да биде мешавина од еден куп на тетки хухуху
ама затоа во 7 ми месец кога ја видовме цуца на 4Д иста мм, и кога се роди ама буквално кога ќе ја земе во раце тоа беше како јајце на јајце, на мене е само женско :DD :DD
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... EmptyВто Јан 11, 2011 11:21 am

На татко ми повеќе личам, имам и нешто од мајка ми, ама сепак влече на татко ми генот буб
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Плукната на .... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Плукната на ....   Плукната на .... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Плукната на ....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Родители-
Отиди до: