Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Секс за една вечер

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Секс за една вечер   Пон Јан 10, 2011 6:00 pm

Какво мислење имате за овој секс? Дали го оправдувате ваквиот секс?

Јас не го оправдувам овој секс. Не можам да сфатам како некои гледаат задоволство во тоа да имаат секс со некој што го запознале таа вечер, т.е. да имаат секс без емоции. Јас не гледам никакво задоволство во ваквиот секс. Мислам дека ваквиот секс повеќе се практикува за да се биде ИН, а не од задоволство. Сепак, не ги осудувам оние што практикуваат ваков секс. Нивно право е тоа.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Секс за една вечер   Пон Јан 10, 2011 6:25 pm

Jaс да бидам искрена така ни започна врската со мм. И тоа по моја иницијатива.Уствари не беше идејата за една вечер ама после таа вечер не сакав да го видам не бев заинтересирана за него ама по некое месец дена се случи пак и пак и така започна нашата врска.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Секс за една вечер   Чет Јан 13, 2011 4:40 pm

Секс за една вечер -НЕ

Кога јас бев во лудите години искрено тоа беше реткост.
По мене ако таа вечер го запознаеш нормално дека нема емоции може само да и страст.
Затоа не секогаш таа една вечер се сведува на една,се случува тоа да прерасне во врска.Така да од таа гледна точка ок.Инаку свесно имање секс со некој на прво гледање
и никогаш повеќе,поради помодарство НЕ и НИКАКО.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Секс за една вечер   Пет Јан 14, 2011 10:21 pm

од сегашна гледна точка многу ми е смешно. а порано вака велев: секс со некој што прв пат го гледаш? па која хемија, да не речам привлечност помеѓу вас треба да постои, така сигурно тоа би било за повеќе и покрај тоа што почнало со идеа за една вечер. е сега ако се шмекате подолго време тогаш тоа е веќе со умисла и веројатно двајцата знаете што правите. јас ниту осудувам ниту одобрувам мислам дека тоа е право на избор и не е мое да се мешам.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Секс за една вечер   Пет Јан 14, 2011 10:45 pm

Не сум практикувала никогаш,неможам да легнам со некој што го познавам само неколку часа. И искрено и не го оправдувам и понекогаш ги осудувам ,ама тие што ми се блиски и што ме боли душата за нив.Еве една случка
Имам другарка која контактираше со еден дечко кој беше од нашето место,а моментално живееше во САД.Се вратил он во МК и си излегле да се видат на вечера,малку се заматиле и после се случило тоа што се случилосекс .Тој си отиде во САД и на другарками и касни циклус,остана бремена gun .Типот не само што не веруваше дека е трудна,туку тврдеше и дека не е од него извини? ,така другарка ми со мене подрака во Систина на абортус.Една ноќ задоволство,цел живот црна дамка на нејзината душа шокиран .
Добро е што никој не дозна и остана една наша гооолема тајна.
Затоа мојот став за секс за една ноќ е едно голеееемо НЕЕЕЕ No
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Секс за една вечер   

Вратете се на почетокот Go down
 
Секс за една вечер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Секс-
Отиди до: