Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Хомосексуалци

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Вто Јан 18, 2011 6:12 pm

А да не споменуваме СИДА
Вратете се на почетокот Go down
Party girl
Баниран
Баниран
avatar

Број на мислења : 9
Female

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Вто Јан 18, 2011 6:19 pm

sida zatoa sto ne se zastituvaat kako sto treba, praktikuvaat neodgovoren seks (ne site). a rak vi kazav zasto. kolku treba za da pukne eden covek koj e plukan i ismevan na sekoj cekor so godini? normalno deka ke oboli.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Вто Јан 18, 2011 6:25 pm

ај еве ќе бидам конкретна поради аналниот секс затоа е зголемен бројот на заболени од рак кај хомосексуалците
Вратете се на почетокот Go down
Pannet
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Сре Јан 19, 2011 3:35 am

Не ми е јасно зошто на некои луѓе им сметаат хомосексуалците? И зошто да не можат да склучуваат бракови. Со тие бракови добиваат повеќе права. Како што хетеросексуалците во бракот купуваат имот, доколку се разделат или ако некој почине имотот се дели, т.е.се наследува.

Зошто еден хомосексуален пар да не може да го има ова право. На пример си купиле заедно кола но ја ставиле на име на едниот од нив. Што ако тој почине, кој ќе ја добие колата? Неговите родители или партнерот? Родителите на починатиот - зашто на живиот партнер не му се признава дека заедно ја купиле колата. Ова само еден банален пример.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Сре Јан 19, 2011 12:09 pm

па мислам дека правните работи се решаваат полесно и сигурно има решение за тој дел. мене не ми се допаѓа фактот што најголем број од тие родители или се откажале од своите деца само заради тоа што општеството, целокупната заедница ги осудува. значи има примери во помалите места каде што се знае дека некој е хомосексуалец и сите бегаат од него, а кога станува збор за женски хомосексуалец, лезбејки тогаш на сите им се разгорува фанатазијата или им се смеат.од друга пак страна нивните постојани барања за право на нешто биле дискриминирани ова или она посебно кога станува збор за работа, па да тоа ми смета бидејќи не гледам дека некој го отпуштиле бидејќи е хомосексуалец.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Сре Јан 19, 2011 12:19 pm

Така е мама Маче, колку само хомосексуалци има вработено, па за глумци или директори да не правам муабет. Во некои земји се забранети во некои не, сепак и тие имаат право да си добијат што сакаат. Тоа е нивен личен избор. Значи дел од нив се успешни луѓе, еве пример јас ја обожавам музиката на Елтон Џон - не ми пречи што е дел од тие луѓе, но нивното присуство блиску до мене секако дека ќе ми пречи.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   

Вратете се на почетокот Go down
 
Хомосексуалци
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Секс-
Отиди до: