Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Хомосексуалци

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyПон Јан 10, 2011 4:37 pm

Какво мислење имате за хомосексуалците? Дали би ви пречело да се дружите со некој кој е хомосексуалец? Како би реагирале кога би дознале дека вашето дете е хомосексуалец?

Јас немам ништо против хомосексуалците. Нивно е право е што одличиле да бида тсо некој од нивниот пол. Не би ми пречело да се дружам со хомосекуалци. Не правам дискриминација. Ако моето дете биде хомосекуалец, не би ми било сеедно. Би сакала еден ден да си дочекам внучиња.

__________________________________________________
Хомосексуалци As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyПон Јан 10, 2011 4:41 pm

Вака гледано воопшто не ми пречат-ако нив не им пречи да уживаат во вистинските убавини на животот,тогаш зошто мене би ми пречеле.Единствено не ми се допаѓа тоа што бараат право на брак-право на дете,тоа автоматски го загрозува детето кое ќе расне помеѓу луѓе во брачна заедница од ист пол.
А утре не дај боже да дознаам нешто такво за моето дете, би ги превзела сите можни мерки за да се изборам против таквото нешто, бидејќи какошто рече Chocolate еден ден би сакала да си дочекам и внучиња.

__________________________________________________
Хомосексуалци C2G9p1
Хомосексуалци LХомосексуалци AХомосексуалци DХомосексуалци YХомосексуалци BlankХомосексуалци D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyПон Јан 10, 2011 5:13 pm

Јас ги поддржувам и мислам дека треба да имаат повеќе права-освен правото да посвојуваат деца за кое сметам дека е крајно неприфатливо.А што се однесува до првото на брак мислам дека треба да им се овозможи бидејќи и онака они си живеат заедно, зошто не би имале право на пензија од брачниот другар на пример....Инаку познавам такви луѓе-што се геј и можам да кажам дека ги има секакви исто како и стрејт луѓето.Точно е дека има многу забегани но и многу најнормални луќе така да неможе да се генерализира.Ако е тоа нивни избор тоа е тоа
А доколку моето дете дознаам дека е геј нема да ми биде сеедно, ќе ме разочарам но како и да е мислам дека ќе го поддржам
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyПон Јан 10, 2011 5:38 pm

па мислам дека воопшто и не размислував за тоа дали ми сметаат или не секој си знае што прави во својот кревет и апсолутно не ме интересира каква определба е. ама толку многу почнаа да се екпонираат и толку почнаа многу да бараат права за ова права за она они биле дискриминирани на работа ваму таму. значи имам против однесувањето на луѓето кога би дознале дека некој е хомосексуалец од типот на омаловажување или покажување со прст или бегање од нив како да се болни. Хомосексуалноста според здравствената организација не е болест бидејќи не може да ти наштети, тоест разболи тебе. и најискрено мислам дека тие се подобра положба во однос на дискриминација на работа отколку жените. е сега ако правиме муабет за брак има еден куп легални основи по кои они може да ги имаат истите права како да биле во брак, а да немаат потпишан документ во матично, или може сакаат и црквата да ги признае извини? . за посвојување на деца, па мислам дека трендот во светот се сурогат мајки и кога ќе видиш пак имаат начин како да дојдат до дете иако јас во поглед на посвојувањето немам ништо против и не мислам дека детето би било ништо помалку згрижено отколку кога е од хетеросексуалци. арно ама треба да поминат барем 20 години искуство за да бидеме сигурни какви деца ќе излезат од тие заедници. сепак јас на мое дете не би му забранило да се дружи со деца на хомосексуалци, а како би реагирала доколку тоа стане утре хомосексуалец незнам ама знам дека нема да се откажам од него и ќе си го сакам исто како и кога не би била.
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 11, 2011 1:10 pm

Простете, но за мене тоа е болест. Точно е тоа дека секој си има свој начин на мислење и различно гледиште на работите, но ова е против сите закони на човештвото, а да не зборуваме за природата. Па, како се создаваат деца? Се разбира од личности со различен пол, а неод ист пол. Кој ја прави оваа работа освен човекот? Никој. Тој како универзум во секој поглед го прави тоа, бидејќи “убаво“ размислил дека така требало да направи. Кое животно го прави тоа? Никое. Навистина жално, па и сега како што бараат права да посвојуваат деца, уште пожално. Какви личности ќе бидат тие кога ќе пораснат? На кои вредности од животот ќе ги научат? На тоа дека треба да бидат и тие хомосексулаци. Како ќе се раѓа и множи човештвото ако сите бидеме како нив? плачка
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 11, 2011 3:53 pm

Воскресија напиша:
Кој ја прави оваа работа освен човекот? Никој. Тој како универзум во секој поглед го прави тоа, бидејќи “убаво“ размислил дека така требало да направи. Кое животно го прави тоа? Никое.

епа баш и не е така бидејќи во животинскиот свет тоа многу нормална појава, тргнувајќи еве од домашните животни, значи тоа е најнормална природна појава. тоа што човекот создал правила и норми, благодарение на тоа што има мозок кој му е развиен толку колку што е. е сега некои викаат животински инстинкт. што и да е.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 11, 2011 3:56 pm

Јас не можам да ги разберам хомосексуалците. Покрај толку многу личности од спротивниот пол, тие одбираат личност од нивниот пол. ???

__________________________________________________
Хомосексуалци As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 11, 2011 6:20 pm

mama Mace напиша:
Воскресија напиша:
Кој ја прави оваа работа освен човекот? Никој. Тој како универзум во секој поглед го прави тоа, бидејќи “убаво“ размислил дека така требало да направи. Кое животно го прави тоа? Никое.

епа баш и не е така бидејќи во животинскиот свет тоа многу нормална појава, тргнувајќи еве од домашните животни, значи тоа е најнормална природна појава. тоа што човекот создал правила и норми, благодарение на тоа што има мозок кој му е развиен толку колку што е. е сега некои викаат животински инстинкт. што и да е.

Mислам дека неубаво си ме прочитала и разбрала (без навреда). Сакав да кажам, кога животни со ист пол взаемно општат? Тоа сакав да го потенцирам, дека во природата никое животно од ист пол не општи со животно од својот пол, а тоа нажалост се случува само кај човекот. Во животинскиот свет не се почитуваат роднинските врски, бидејќи тие немаат разум. А ова е сосем поинаку.
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyСре Јан 12, 2011 2:42 am

nemam nisto protiv niv ,no sepak za mene toa e bolest ,imam tri kerki i nedaj boze eden den mi recat mamo zapoznaj se so mojata devojka ,stvarno neznam sto bi napravila.i ne e normalno za mene dvajca mazi ili dve zeni da cuvaat dete ,zasto toa dete da bide osudeno ?
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyСре Јан 12, 2011 2:50 am

Не само што ќе биде осудено,туку и автоматски и тоа ќе стане настрано.
Имам слушнато многу интересна изјава.Ајде да најдеме,простор на земјава,да им направиме држава, со целосна изградена држава, нека седат таму, и нека си се размножуваат.

__________________________________________________
Хомосексуалци C2G9p1
Хомосексуалци LХомосексуалци AХомосексуалци DХомосексуалци YХомосексуалци BlankХомосексуалци D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyСре Јан 12, 2011 12:44 pm

Браво LadyD потполно те поддржувам. Ме насмеа, ама ја кажа вистината тооп во вистинско светло.
Настрана смеа, ама мислам дека на тие личности им е потребна вистинска помош :(
Вратете се на почетокот Go down
Party girl
Баниран
Баниран
Party girl

Број на мислења : 9
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 4:32 pm

luge, vo koj vek ziveete vie? svasta procitav na temava. besmisleno mi e i samoto prasanje sto mislam za homoseksualcite. mozam da imam mislenje za torta dali mi se dopadnal vkusot ili ne, ama ne mozam da kazam sto mislam za homoseksualec. covek, normalen, si go zivee zivotot, ne mi smeta, nikogo ne zagrozuva, produktiven e vo opstestvoto. i - da, kako i site luge na planetava, i tie treba da gi uzivaat elementarnite covecki prava - da zasnovaat zaednica so svojot partner i semejstvo so nego. koja sum jas da kazam deka se bolni, nenormalni, ili nesto slicno? gledam go mesate gospod vo prikaznava, t.e. crkvata. me boli uvo mene kako homoseksualec dali ke me priznae nekoja si tamu crkva sto ja izmislil covekot. jas licno ne sum homoseksualec, karikiram. procitav "da sme bile site isti kako ke sme se razmnozele". pa ne sme site isti, nema potreba od vakvo rezoniranje. za srekja vasa homoseksualcite se vo ogromno malcinstvo i nema potreba da se plasite deka ke zgasne coveckiot rod. covek da ostane frapiran od kolicinata na omrazata i diskriminacijata kon nesto sto ne se poznava dovolno, samo zatoa sto e razlicno od nas samite. палец доле
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 4:48 pm

Party girl како прво ова е форум и секој има право да си го каже своето мислење,а како второ не сме тука да ги напаѓаме другите членови заради нивните мислења и сфаќања.А сега на темата продуктивноста во општеството почнува со размножување,ако не се размножуваме тоа општество набрзо ке го снема а за елементарните човечки права да засноваат семејство се добредојдени нека го уживаат тоа право во целост ама одлучиле да се општат еден со друг е па така драга моја никој не им брани да се множат ама Мајката природа не им го дозволува тоа.Да не треба и државата да му одреди законски сурогат мајки или донори на сперма?!?!?!
Вратете се на почетокот Go down
Party girl
Баниран
Баниран
Party girl

Број на мислења : 9
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:27 pm

vo nasava homofobna i diskriminatorska drzava (kade se diskriminiraat i trudnici i majki) nema sigurno zakon da im dozvoli da imaat deca. no vo civilliziraniot svet toa ne e nisto cudno. ne napadnav nikogo si kazav moe mislenje. tvoj problem e sto moeto razlicno mislenje od tvoeto go sfakjas kako atak.
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:29 pm

А едно лично прашање до тебе Парти грл,дали имањ деца?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:32 pm

Party girl напиша:
vo nasava homofobna i diskriminatorska drzava (kade se diskriminiraat i trudnici i majki) nema sigurno zakon da im dozvoli da imaat deca. no vo civilliziraniot svet toa ne e nisto cudno. ne napadnav nikogo si kazav moe mislenje. tvoj problem e sto moeto razlicno mislenje od tvoeto go sfakjas kako atak.
па мислам дека тој цивилизиран свет не му дозволи на Елтон Џон и на Рики Мартин да посвојат баш бидејќи не се хомофобични. те молам светот е ист како и Македонија по тоа прашање. па двајцата бараа сурогат мајки и дадоа пари за да имаат деца.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:40 pm

Ќе ве замолам да се држите до темата, немојте ве молам да забегувате офф топик!!!!
Секој има свое право да каже било што - сепак тоа е негово мислење!

Мене ми сметаат лично, неможам да ги смислам а не пак а бидам во нивна близина, одвратно нешто бљак осомничен можеби затоа ова го чуствувам затоа што во комшии имаше хомосексуалци и точно се знаеше што и како прават! Хаос, немам коментар!
Многу беше смешно да слушаш двајца мажи како рикаат, мислам дека нема логика никаква, како два лава да се борат за една женка а женката ја нема! Каков е тој однос - несватлив!
А за дете да им се даде - тоа е најголема казна за детето, грев невиден, само на кој начин ќе се воспитува тоа дете, што ли само тоа дете ќе гледа - кој ли од нив двајца ќе го вика МАМО!!!!!!!!!!!

__________________________________________________
Хомосексуалци ZrxTm12
Хомосексуалци 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:42 pm

Право на личен избор.
Дека тие треба да имаат елементарни човечки права.Па се некој вика јас имам право на ова ,јас на ова.....значи секој има право па што сака ќе прави.Погрешно се разбира зборот демократија.Мое право е моите идни деца да гледаат на воодушевување кон хомосексуалците,Кој тоа право мене ќе ми го овозможи????
Воопшто не ме интересира ниту што прават,ниту нивните емоции во јавност......но деца ни под разно.
Па само колку жени копнеат да имаат дете,а немаат или неможат да имаат сурогат мајка или донатор.Каде се нивните права?????Заем тие не се први и најважни?????

__________________________________________________
Хомосексуалци An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:52 pm

Па нели децата се огледуваат и земаат пример од родителите?А деца растени во хомосексуално семејство какво сфаќење ќе имаат за брак?Леле колку се среќни мама и мама.Па растат со идеја дека тоа е правилно дека така треба и тие да прават.Зашто признаваме или не се стремиме да бидиме како родителите наши и подобри од нив.
Вратете се на почетокот Go down
Party girl
Баниран
Баниран
Party girl

Број на мислења : 9
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:55 pm

i elton jon i riki martin sega imaat deca, neli? a toa e i krajnata cel. a ne se oni edinstveni, uste x i y primeri ima niz svetov kade homoskesualci stanale rodietli, nebitno na koj nacin. zasto po avtomatizam se smeta deka dete rasteno vo takov brak ke bide homoseksualec? pa toa ne e nasledno, nitu pa moze nekoj so sila da natera da ima sklonosti kon odreden pol. kako sto ne moze homoseksualecot so sila da bide natreran da saka licnost od sprotivniot pol, taka ne moze ni heteroseksualecot da se natera da go saka istiot pol.jas imam deca, da. ako nekoe od niv utre bide homoseksualec ke ja ima mojata bezrezervna poddrska, nema da mi bide zal sto nema da imam vnuci od nego, tuku sto ke raste vo homofobna sredina, neprifateno i otrfleno, ke mora da se krie, nikogas javno nema da smee da se pokaze so partnerot. a dali ke imam vnuci ili ne mi e pomalku vazno od srekjata na onie koi se veke tuka vo mojot zivot i za cija srekja treba da mi bide prvenstveno griza.
Вратете се на почетокот Go down
Party girl
Баниран
Баниран
Party girl

Број на мислења : 9
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 5:59 pm

ama cakegirl, decata ne mozes so sila da gi nateras da bidat homoseksualci sfakjas li? ajde najdi mi primer na izlekuvan homoseksualec. ako najdes takov togas znaci deka e vozmozno i od hetero da napravis homo. apsurd. decata pred se ucat da gi pocituvaat onie koi se grizat za niv a manje bitno kako ke gi narekuvaat. pa na edna tema procitav dekoi nekoi od vas na roditelite im se obrakjaat po ime. toa znaci deka ne gi pocituvaat? ne. poveke bi sakala da imas homo dete koe cel zivot ke zivee vo odrekuvanje, nesrekno, ke se omazi/ozeni i ke ti podari vnuci ama na 45 godini zaradi stresot ke zaboli od rak i ke umre? jas ne bi sakal ova da im se sluci na moite deca, zatoa velam neka mi se zdravi i zivi i ic ne i e gajle so koj pol ke ja delatr postelata se dodeka se srekni.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 6:01 pm


cakegirl
тука не се сложувам бидејќи тие хомосексуалци се производ на хетеросексуалци и тие имале пример за хетеросексуалци ама не го земале тоа како добар пример за нив. така да и тие деца не значи дека ако се одгледувани од хомосексуалци дека ќе бидат тоа. мене друго ме плаши, а тоа е социјалниот аспект на тие деца. тоа значи училиште каде сите ќе знаат дека имаат двајца татковци или две мајки, како ќе им се објасни тој дел зосшто сите имаат мајка и татко а тоа дете има по двајца од ист пол. потоа деца како деца слушаат од возрасните и одма почнуваат со закачање на тоа детенце. мислам дека тој аспект е побитен во растењето и развивањето на детето.
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 6:04 pm

Браво,многу храбар одговор.Ама сите така велиме додека не осетиме на своја кожа.А како би изгледало едно општество составено само од хомосексуалци?И до кога би опстанало?
А јас не реков дека деца растени во хомосексуален брак ке бидат хомосексуалци неминовно,но нивната прва идеја за семејство е таа,додека не пораснат доволно и не му се објаснат тие работи.А како би го објасниле тоа на 7 годишно дете?И зошто скоро сите деца имаат мајка и татко а тоа има две мајки или двајца татковци?3 годишно дете си игра со кукли и кажува ова е мајката а ова е татко то,а тоа дете само мајки или само татковци ке си игра,тоа сакам да го кажам.


Последната промена е направена од cakegirl на Вто Јан 18, 2011 6:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 6:06 pm

Тие имаат деца зошто имаат пари,поради ништо друго.
Страв да се појават во јавност?Па пред мои очи двајца дечки се љубеа.А знаете кога беше тоа?1996г.-па видете сега дали се ова е нешто ново.
Ако ја кријат својата хомосексуалност ќе заболат од рак?Недај боже на никој тоа не му го посакувам.

__________________________________________________
Хомосексуалци An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци EmptyВто Јан 18, 2011 6:10 pm

Сонце напиша:

Ако ја кријат својата хомосексуалност ќе заболат од рак?Недај боже на никој тоа не му го посакувам.
инаку најчесто заболување кај хомосексуалците, ама ова не е шега.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хомосексуалци Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хомосексуалци   Хомосексуалци Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Хомосексуалци
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Секс-
Отиди до: