Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Те сакам

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Те сакам   Пон Јан 10, 2011 3:28 pm

Колку често го употребувате зборот ТЕ САКАМ, колкава тежина/вредност има овој збор за вас?

Јас знам два-три пати неделно да го употребам, кога навистина посакувам тоа да му го речам.
За разлика пак од дечко ми, тој еднаш у два месеца можеби ќе ми рече ТЕ САКАМ, но тогаш кога ќе го рече тоа,тоа е толку слатко кажано, толку топло што знам дека навистина тоа го мисли.
На почетокот се лутев, се дур еден ден не седнав и да го прашам зошто толку ретко го кажува тој збор,а неговиот одговор беше: Ако секој ден ти кажувам ќе бидам досаден, ако секоја недела ти кажувам нема да ми веруваш-тие зборови би изгубиле тежина. Сметам дека е подобро и поважно тоа што на други начини ти докажувам дека те сакам.
Кога се подразмислив, навистина сватив дека е во право. И сега воопшто не ми пречи тоа.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   Вто Јан 11, 2011 8:43 pm

После неколку месеци од нашата врска кога почнавме со искрени покажуавања на нашите емоции следување Те сакам од двете страни.
Од тогаш до ден денешен (4 години) не престанавме да си кажуваме секој дневно по одприлика 5 пати во денот.И верувале или не секогаш е од срце.
Точно дека незначи дека ако не се кажува секој ден тоа не се мисли,и не би имала против ако тоа го кажувам и служамтој магичен збор еднаш во неделата.
Така ни е одпочеток и неможеме без тој најубав збор.
За мене тој збор е најпрекрасен и ми има големо значење зошто го сфаќам со голема тежина и одговорност што носи.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   Пон Јан 17, 2011 10:26 pm

Ние секој ден си кажуваме Те сакам. Многу ми е убаво кога дечко ми ќе ми каже дека Те сакам. Често знае и со некој гест да ми докаже дека ме сака. И на него му е убаво кога ќе му кажам Те сакам.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   

Вратете се на почетокот Go down
 
Те сакам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Врски-
Отиди до: