Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Како дознавте дека сте бремени?

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyВто Јан 04, 2011 2:29 pm

Како дознавте преку домашен тест или преку испитување на крвта?
Вашата прва реакција? :yuhi:

__________________________________________________
Како дознавте дека сте бремени? An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyНед Јан 09, 2011 2:27 am

За време на ручекот станав да се напијам вода и веднаш мрак пред очи ми падна, легнав малку да се одморам, и наредниот ден отидов на гинеколог. Ми направија ехо, но ништо не констатираше мојата докторка, затоа ме советуваше да ми земе крв, резултатот одма наредниот ден ми го соопшти. Наредниот ден ми се јави и ми кажа дека имам =, односно дека тестот е позитивен. Почнав да викам од среќа на цел глас, децата почнаа да ми се чудат ( си викаа што и е на наставничката?), оффф само да знаеа што ми беше, ахахха пуста среќа. Одма купив благо и ги почастив но секако не им кажав зошто ги частам! Кога му се јавив на мм, незнаеше дали е вистина или се шалам со него пехар , но кога се увери и тој - незнаеше каде се наоѓа од среќа дека ке стане татко. Бакнеж

__________________________________________________
Како дознавте дека сте бремени? ZrxTm12
Како дознавте дека сте бремени? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyНед Јан 09, 2011 12:58 pm

бев настината и пред да пијам антибиотик сакав да проверам дали сум бремена тестот испадна негативен, така два теста во рок од 1 недела ми испаднаа негативни. а мајка ми кога запна ти си бремена па ти си бремена и викам де бе мамо навистина не сум и и ги покажувам тестовите ми вика не бремена си. и бев направив тест преку крв и навистина беше така како што кажа мама ура . мислам дека чувството не се опишува, а сите што биле бремени знаат за што зборувам. мм толку среќен до тогаш го немам видено, посреќен е само кога е со сонцето наше.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како дознавте дека сте бремени?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Бременост-
Отиди до: