Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Љубовни прекари

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Љубовни прекари   Пон Јан 10, 2011 3:18 pm

Кога сте со партнерот дали му се обрќате по име, или пак му давате одреден "љубовен прекар"?

Јас со дечко ми, најчесто си се викаме маци, прво почнав јас да го викам така, потоа почна и он мене така, и сега ни е тоа некако секојдневно да си се викаме МАЦИ.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни прекари   Пон Јан 10, 2011 3:21 pm

Ние си се викаме срцко.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
The-J-Girl
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 22
Female Возраст : 28

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни прекари   Пон Јан 10, 2011 4:10 pm

Ние имаме random прекари, секојдневно на некој ќе му текне некој оригинален назив, и само се смееме. Последениот прекар наменет за мене беше - "гугувка" :DD И стално така си се мајтапиме, да не чуе некој ке не извади ненормални... :x
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни прекари   Пон Јан 10, 2011 4:36 pm

хухуху ме изнасмеавте како и да е само да е од љубов
Ние си се викаме најчесто маче и мило,сонце.Знае да улета и по некој нов назив смајли срце

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни прекари   Пон Јан 10, 2011 4:39 pm

Срцко ни е најчест прекар. Се случува понекогаш да се наречеме - душичке, најмило, љубави, злато, сонце.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни прекари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовни прекари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: