Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Чекори до успешна врска....брак

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Чекори до успешна врска....брак   Пон Јан 10, 2011 2:07 pm

Според вас што е најважна за даопстане една врска, и на крај да се круниса со брак?

Според мене тоа е Љубов,Верност,Почит,Подршка,Разбирање,Желба

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Саб Јан 22, 2011 11:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чекори до успешна врска....брак   Пон Јан 17, 2011 10:43 pm

За да опстане една врска, помеѓу партнерите треба да има љубов, доверба, искреност, почитување, разбирање, поддршка.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Чекори до успешна врска....брак   Пон Јан 17, 2011 10:55 pm

Љубов, а со неа се друго ќе дојде.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чекори до успешна врска....брак   Нед Јан 23, 2011 12:44 pm

Za da uspee edna vrska spored mene potrebno e da ima ljubov pred se a potoa doaga vzaemnoto pocituvanje poddrskata iskrenosta kompromisot
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Чекори до успешна врска....брак   Чет Фед 10, 2011 3:59 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Чекори до успешна врска....брак   

Вратете се на почетокот Go down
 
Чекори до успешна врска....брак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Врски-
Отиди до: