Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Крводарителство

Go down 
+4
LadyD
Сонце
cakegirl
Biba
8 posters
АвторПорака
Biba
Нов член
Нов член
Biba


Број на мислења : 77
Female

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Крводарителство   Крводарителство EmptyПон Јан 10, 2011 5:39 am

Дали сте дарувале крв и какво ви било тоа искуство? и дали би ги подариле капките кои живот значат?Дали знаете за некоја акција која е во тек ?
Јас сум дарувала крв неколку пати и воопшто не е страшно, искрено после тоа се чуствувам многу убаво, некако полесно, плус знам дека мојата крв помогнала некому....се надевам дека и во иднина ќе дарувам
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl


Број на мислења : 111
Female

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyПон Јан 10, 2011 4:17 pm

Бев крводарител.Имам дарувано крв 15 пати.Ама последните 4 години немам дарувано.А ке дарувам пак во иднина.Немоѓам да ја гледам целата процедура и несакам ама си ја вртам главата настрана и немам гајле.Безболно е.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце


Број на мислења : 415
Female Возраст : 43
Место : Скопје

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyПон Јан 10, 2011 4:33 pm

Немам дарувано крв,но би сакала.
Кај мене е проблем со наоѓање на вената и по секое земање на крв мене 1 месец убодот ми е со голема модрица.
Поради тоа има мала фобија и немам проверено крв поодамна.
Секој што ќе има информација за некоја конкретна акција да не информира тука за датата и местото,без оглед за кој град се работи.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyПон Јан 10, 2011 4:37 pm

Многу сакам да дарувам крв-со самата мисла дека на некого живот му спасува-тоа ме прави среќна, поготово што сум 0+ (нулта позитив), но последните два пати кога отидов бев слабокрвна, така да не ми дозволија.
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate


Број на мислења : 305
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyВто Јан 11, 2011 2:57 am

Не сум дарувала крв до сега, а би сакала да дарувам. Со тоа ќе помогнам да се спаси нечиј живот. Сега и да сакам не можам да дарувам. Слаба ми е крвта.

Знаете ли колку се плаќа на Трансфузиологија за испитување на крвна група и после колку време се добиваат резултатите?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace


Број на мислења : 187

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyВто Јан 11, 2011 11:31 am

на трансфузиологија е 300 денари со катонче, а во приватните е 600 денари.
резултатите се готови за 1 час, ама не ги давале веднаш веројатно утредента.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyВто Јан 25, 2011 3:29 am

Jas imam davano nekolku pati bezbolno e i mnogu e ubavo cuvstvoto deka mozebi tvojata krv ke spasi necij zivot.Odamna ne sum davala ama se mislam koga ke ima nekoja akcija da odam da dadam
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v


Број на мислења : 148
Female Возраст : 45
Место : Skopje

Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство EmptyВто Јан 25, 2011 3:45 am

do sega nemam davano krv ,a bi sakala ,ednas sakav ama mi rekoa deka nemoze mi bila slaba krvta togas bev taze porodena
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Крводарителство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крводарителство   Крводарителство Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Крводарителство
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Хумани срца-
Отиди до: