Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

  Салати

Go down 
АвторПорака
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Салати   Пон Јан 10, 2011 2:51 am

Салата со печурки

1тегла со печурки(1кг), 1кг варен пилешки стек, 4 варени компири, 4 лаж мајонез, 500гр павлака и сол по вкус
Состојките ситно се сецкаат и се мешаат

Кинеска салата
150гр варен ориз(добро исцеден)
200гр сецкана или рендана салама
100гр кашкавал
1кесичка мајонез
1 павлака 250гр
1 тегла кисели краставички
Сето ова добро се меша.По желба може да се додадат свеж магдонос, лукче, бибер....
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Салати   Пон Јан 10, 2011 2:55 am

Цвекло салата
1тегла со цвекло(1кг)
1кг варена телешка кртина
4варени компири
4лажици мајонез
500гр павлака и сол по вкус
Ситно се сецка и се меша
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Салати   Пон Јан 10, 2011 4:12 am

Урнебес Салата

400 гр урда
150гр рендано сирење
250 гр рендана шунка
100 гр толчени ореви
2 сецкани краставици
250 гр мајонез
2 павлаки
3 чешниња сецкан лук
Убаво се мешаат состојките!
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Салати   Пон Јан 10, 2011 5:37 pm

Мајонез салата

500 г. сирење (гмечено со вилушка)
300 г. шунка (сецкана)
макарони
3 павлаки
мајонез


__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Салати   

Вратете се на почетокот Go down
 
Салати
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Рецепти-
Отиди до: